Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin,  18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

“Bugün, milletimizin tarihinde altın harflerle yazılan 18 Mart Zaferi'nin yıldönümünü gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.” Diyen Başkan Şahin,  mesajının devamında ise şu ifadelere yer verdi:

“ Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünde, bu büyük zaferin yılmaz kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Aziz şehitlerimizin bize bıraktığı mirası yaşatmanın ve daha da ileriye taşımanın sorumluluğuyla hareket ediyoruz.

Bugün, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin ışığında birlik ve beraberliğimizi bir kez daha perçinlemek, vatanımız için canlarını feda eden kahramanlarımızı minnet ve şükranla anmak için buradayız. İstiklal mücadelemizin en kahraman ve en şerefli sayfalarından birini oluşturan bu zafer, milletimizin azmi ve kararlılığıyla kazanılmıştır.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz. Ruhları şad olsun.

Milletimizin 18 Mart Çanakkale Zaferi'ni en içten duygularımla kutluyor, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum."

Kaynak: MEHMET ÖZGÜR