Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, emperyalist ülkelerin Türkiye’nin yükselişinden rahatsızlık duyduğunu belirterek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, emperyalizme karşı savaştı. 100 yıl sonra yine emperyalizm ile aynı savaşın içindeyiz.” Dedi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda emperyalist devletlerin Türkiye’yi bir kardeş kavgası içine sokmak istediklerini belirten Başkan Şahin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Başta ABD olmak üzere, AB ülkeleri, NATO da bizimle müttefik devletler, sözüm ona Türkiye'ye saldırı olsa bizi koruyacak ittifakın üyeleri. Eperyalizmin uşağı olmuş bazı İslam ülkeleri. Mezhebini İslamiyet’in önünde gören ve ülkemize karşı samimi duygular içinde olmayan İran ve benzeri devletler Türkiye'nin yükselişinden ve bağımsız politikalar üretmesinden rahatsız.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde güçlenen, bölgesinde ve dünyada sözü dinlenen Türkiye, emperyalizmin büyük kıskacı içine alınmak isteniyor. Emperyalizmin tek hedefi Türkiye’yi içeride kardeş kavgasına sokmak. Suriye, Irak, Libya ve benzeri ülkeler gibi bölmek ve parçalamak suretiyle güçsüzleştirmek.

Kurduğu 16 devlet ve imparatorluklar ile dünyada her zaman lider ülke olan biz Türkler, bizim yüzyılımızda 17.Türk devleti olarak yine dimdik ayaktayız ve emperyalizme karşı mazlumların yanında Türk ve İslam âleminin umudu olarak mücadeleye devam ediyoruz.

Emperyalist ülkeler içimizdeki hainleri kullanarak sürekli Türkiye'nin itibarını sarsıcı tezgahları uygulamaya sokuyorlar. Önce Türkiye'yi MİT Tırları provokasyonu ile "Teröre destek veren ülke" konumuna sokup ambargolar uygulanmasını planladılar. Çok yakında yaptıkları açıklamalarla Türkiye’yi "teröristlere karşı kimyasal silah kullanan ülke" durumuna sokmaya çalıştılar. Son olarak da "uyuşturucu ticaretine destek veren ve cari acığı bu şekilde kapatan ülke" olduğumuzu iddia ederek dünyadan dışlanmamızı hedeflediler. Türkiye'nin önünü kesmek için iftiralar, yalanlar, dış destekler ile iktidar uğruna ülkemize zarar verenleri, komplo kuranları Türk halkı affetmeyecek.

Üzülerek görüyoruz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk halkının emperyalizme karşı verdiği mücadele sonrası bağımsızlığını kazanan ve son dönemde dünyada gücü sürekli artan, bölgesinde büyük güç olarak sözü dinlenen Türkiye'nin önünü kesmek için emperyalist ülkeler yine sahnede.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi içimizdeki bedbahtlar, yani içimizdeki hainler yine iş başında ve emperyalistlerle dışımızdaki bedbahtlarla(hainlerle) işbirliği yaparak Sevr anlaşmasının hayali içindeler. Karadeniz'de doğalgazı bulduğumuz, Akdeniz'de yakında açıklayacağımız müjdelerle ekonomik olarak büyük bir güce kavuşacağız. Savunma sanayinde elde ettiğimiz başarılarla, ihracat ve üretimde kırdığımız rekorlarla durgunluk yaşayan ve geriye giden ülkelerin hedefindeyiz.

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır sözünden yola çıkarak inşallah bugünleri toplumu germeden zarar görmeden geçeceğiz. Tam bağımsız Türkiye tüm bu güçlükleri geçecek konumdadır. Anadolu’ya girdiğimiz 1071 yılından bu yana Selçuklu İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu ve son olarak da Türkiye Cumhuriyeti’yle güçlü ve savaşçı bir millet olarak bu topraklarda hüküm sürüyoruz ve bu inşallah sonsuza kadar devam edecek.

Mesele iktidar meselesi değil, mesele tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin önünü kesme oyununu bozma meselesidir. Unutmayalım tarih tekerrürden ibarettir. Türklerin yeniden yükselişinin kimse önüne geçemeyecek. Türkiye yüzyılının, birlik ve beraberlik içinde yeniden dirilişimizin, yükselişimizin şaha kalktığı bir dönem olmasını diliyorum.”