Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir  mesaj yayınladı.

Başkan Özden mesajındaşunları kaydetti: “Biz kadına hürmet eden, tarih boyunca kadını ön planda tutan bir milletin, cenneti anaların ayaklarının altında olduğuna inanan bir inancın mensuplarıyız. Kadına yönelik şiddet ne inancımızla ne de medeniyet anlayışımızla asla örtüşmez. Kadının baktığı yerde güller açar, dokunduğu yer huzura kavuşur. Dünyada bir güzellik varsa dokunduğu yere hayat veren, bastığı yeri cennete çeviren kadınların emeğiyle var. Bize de onlara saygı göstermek, hürmet etmek, baş üstünde tutmak düşer. Onların gözüyle dünyaya bakmalı, sevgiye, merhamete, muhabbete kucak açmalıyız. Kadınlarımızın haklarını hep birlikte korumalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününün, kuruyan kalplere pınar olmasını, kadınlarımıza gösterilen değer ve saygının artmasına vesile olmasını ümit ediyor, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayacak çalışmalara vesile olmasını temenni ediyorum. Tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada hiçbir şiddete maruz kalmadan yaşamalarını diliyorum”.