31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday olan Vezirhan Belediye Başkanı Hüseyin Ocak, gazetemize verdiği röportajda hakkındaki eleştiri ve iddialara da net bir şekilde yanıt verdi.

ELEŞTİRİLERE NET YANIT!

Siyasi rakibi tarafından paylaşılan bir videoda beldede bulunan Sağlıklı yaşam merkezi, Zobran mesire alanı, sanayi ve garaj yolu gibi bazı alanların bakımsız kaldığına dair eleştirilere yanıt veren Başkan Ocak, şöyle konuştu:

“Bazı noktaları videoya çekmişler. Kervansarayı, şu an mülkiyeti başkasında olan çadırı çekmişler. Buralarda inşaatlar devam ediyor. Metruk binaları çekmişler. Buraların hiçbirinin sahibi biz değiliz. Zobran mesire alanı diye bir alan da yok. Orada orman içerisinde doğal bir alan var. Sağlıklı Yaşam Merkezi daha önceden yapılmış ama miadını doldurmuş bir yer. Biz bunun yenisini de yapacağız. Bugün Sağlıklı Yaşam Merkezi, 7’den 77’ye herkesin havuz, fitness salonu, spor salonunun olduğu bir gençlik ve spor merkezi haline getireceğiz.

“RAKİBİMİZ, BİZİM REKLAMIMIZI YAPIYOR”

Seçim çalışmaları kapsamında ne yapsınlar? Bizim eserlerimizi mi çekecekler. Buna benzer videolar da yaptı rakibimiz.

İşin ilginç tarafı Cuma mesajı paylaşıyor, şehrin mührü olan Köprülü Mehmet Paşa’nın etrafında çok güzel düzenlemeler yaptık. Oradaki fotoğrafı verdi.  Bizim reklamımızı yapıyor. Yine bir aday tanıtım toplantısı yaptı. Onların yapmış olduğu bir salon vardı ama o salonda yapmadılar bu toplantıyı. Bizim yaptığımız güzel salonda yaptılar. Bizim salonumuzun fotoğrafını verdiler. Yine birkaç gün önce gençlerle spor yapacağız diye sahaya çıktı. Benim yaptığım sentetik sahayı farkında olmadan video çekerek bizim reklamımızı yapıyor. Rakibimiz de bize çalışıyor.” dedi.

“SUYU ULAŞTIRMAK BELEDİYENİN İŞİDİR”

Diğer yandan, Karasu İçme ve Kullanma Suyu Birliği Başkanlığı döneminde boru patlamalarından kaynaklı su kesintileri dolayısıyla maruz kaldığı eleştirilere cevap veren Ocak, aynı zamanda Bilecik’te de alternatif su kaynağı olması yönünde yetkililere seslendi.

Başkan Ocak, “Ben, Vezirhan Belediye Başkanıyım. Belediyeler Birliği Başkanı olarak eleştirildik. Böyle bir şey yok. Bilecik’e su getirmede mükellef olan Bilecik Belediye Başkanıdır. Ben Vezirhan’a getirdim. Geçtiğimiz günlerde de yine sorun yaşandı. Ben şimdi Belediyeler Birliği Başkanı değilim. Arıza olmasın üzerine bir program yapamazsınız. Bu arızalar mutlaka yaşanacak. Arıza yaşandığı zaman siz suyu tekrardan nasıl temin edeceksiniz? Bu belediye başkanının işidir.

“ALTERNATİF BİR SU KAYNAĞI YOKSA HATTI NASIL YENİLECEKSİNİZ?

Şöyle bir soru yöneltmek istiyorum, bu su isale hattının yenilenmesi için bu suyu kesmeniz lazım. Bilecik kent merkezinin şu anda ikinci bir su alternatifi yoksa bu hattı nasıl yenileyeceksiniz? Suyun akmasında sorumlu belediye başkanıysa, suyun akmadığı zaman da bunun sebebi yine o kişidir. Birlik Başkanı olarak başkasına atfedilecek bir suç değil.”

Kaynak: BETÜL KESİK