Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Bilecik’te Şeyh Edebali Üniversitesi tarafından düzenlenen 2. Bilim Şenliği’ne katılmasının ardından birtakım ziyaretlerde bulunurken, üretim tesislerini de inceledi.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 2. Bilim Şenliği programına katılan İnan, burada yaptığı konuşmada, "Peşinde olduğumuz gelişmiş ülkelerin kişi başı gelirlerini düşündüğümüzde otuz bin, kırk bin, elli bin dolarlar seviyesindeyken, biz şu anda on bin dolarları geçtik. On beş bin dolara, yirmi bin doları, altı yüz bin dolara doğru yola çıkmaktayız. Üzerimizde bu farkı kapatmanın bir taraftan yükü, kalbimizde heyecanı, yüreğimizde Türkiye Yüzyılı'nı kurmanın heyecanı var inşallah" dedi.

Bilecik temasları kapsamında Valilik  ziyaretinde bulunan Bakan Yardımcısı İnan,  AK Parti teşkilatı ile birlikte Vali Şefik Aygöl ile görüştü. İnan, daha sonra ise 1. OSB’de yer alan Silkar Madencilik’i ve Temesist Fabrikalarını ziyaret ederek bilgi aldı.

Bakan Yardımcısı İnan, Pazaryeri ilçesi Organize Sanayi Bölgesinde de incelemelerde bulundu.

Pazaryeri OSB’de faaliyet gösteren Bonna – Premium Porcelain (Porselen) Fabrikasına ziyarette bulunan Bakan yardımcısı İnan,  Fabrika sahibi Tahsin Aşkan, Genel Müdür Hakan Çağlar ve Teknik İşler Direktörü Özlem Özcan Durdağ’ dan üretim ve tüm çalışmalar hakkında bilgi alarak üretim sahasını gezdi.

Bakan yardımcısı İnan, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin ile ilçede açılması beklenen 2. OSB için fikir alışverişinde bulunmasının ardından  ilçeden ayrıldı. BETÜL KESİK