Bilecik’in en önemli sorunlarından biri haline gelen şehir için trafik sorunu ile ilgili  konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bilecik’e çevre yolu proje çalışmalarının başlatıldığını söyledi.

Bilecik-Yenişehir kara yolunun açılışında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bilecik şehir trafiğinin çözümü için çevre yolu projesinin çalışmalarına başladıklarını söyledi. Uraloğlu, konuşmasında şunları aktardı: “İlimizin yöneticileri, muhtarlarımız şunu bizlere söylüyorlar, yol yaptın, hava alanına 20 dakikada gideceğiz de Bilecik’in içerisine girdik mi oradan kolay çıkamıyoruz, diyorlar. Bilecik çevre yolunun proje çalışmalarını başlattık. Hayırlı uğurlu olsun. Yenişehir yolumuz biraz uzun sürdü ama yine yaparsa AK Parti yapar. Çevre yolunu da Allah’ın izniyle yine biz yapacağız.

2002 yılından bu yana Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ideoloji siyaseti değil, hizmet siyaseti yapıyoruz. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla hareket ediyoruz. Bu noktada 31 Mart seçimlerinde Bilecik Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday gösterdiğimiz Sayın Mustafa Yaman kardeşimizle birlikte Bilecik’te iyiye doğru çok daha hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşayacağımıza inanıyoruz. Canı gönülden inanıyorum ki sizlerin desteğiyle de Bilecik’in gelişimi, toplumun kalkınması ve Türkiye Yüzyılı için koyduğumuz hedeflere ulaşmada gerekli her türlü gayret ve kararlılığı göstermeye devam edeceğiz."

Kaynak: KORKMAZ KESİK