Bağımsız Bilecik Belediye Başkanı Adayı Selçuk Filoğlu, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde gazetemizin konuğu oldu. Yerel seçim gündemine dair gazetemiz yetkilisi Cafer Elmas’ın sorularını yanıtlayan Filoğlu, seçim çalışmaları ve projelerini de gazetemiz aracılığıyla kamuoyu ile paylaştı.

Partilerin verdikleri sözleri tutmadıklarından dolayı insanlarda bir güvensizlik yarattığını belirterek “partilerin vizyonsuz” olduğunu dile getiren Filoğlu, sağ-sol farketmeksizin herkesin Başkanı olmak istediğini vurguladı.

“İNSANLAR BAĞIMSIZ ADAY OLMASINDAN ÇOK MEMNUNLAR”

Yerel seçim çalışmalarının çok heyecanlı geçtiğini ve Bilecik'ten büyük bir destek olduğunu gördüğünü belirten Selçuk Filoğlu, “insanlar bağımsız bir Belediye Başkan adayının cesaret gösterip çıkmasından dolayı çok memnunlar, bizde rozet bulunmuyor, biz halkın başkanı olmak için buradayız.

“BAZI KURUMLAR SEÇİM VAATLERİ İÇİN PERSONEL ALMIŞLAR”

Partiler insanlara söz verip tutmamış, bazı kurum ve kuruluşlar seçim vaatleri için personel almışlar, kadroları şişirmişler ve bunun gibi şeylerden dolayı insanlar partilere eskisi kadar güvenmiyorlar maalesef. Sağ-sol farketmeksizin bütün vatandaşlarımıza hizmet etmek istiyoruz.

“HER KESİME EŞİT DAVRANMAK İSTİYORUZ”

Her kesime eşit davranmak istiyoruz bunun böyle olması gerektiğine inanıyorum. Ben 30 yıldan beri yurtdışında yaşıyorum, orada hak varsa herkese var. İnsanlara partisi sorulmuyor bile ama Türkiye'de şunları duyuyoruz; şu partili değilsen olmaz, bu partili değilsen olmaz. Biz böyle şeyleri insanımızın kafasından tamamen silmek istiyoruz.

“PARTİLERİN VİZYONSUZLUĞU NEDENİYLE ADAY OLDUM”

Beni bağımsız Belediye Başkanı adayı olmaya teşvik eden şey partilerdeki vizyonsuzluk oldu. Bilecik'te ne yazık ki siyasi partilerin çoğunda siyasi vizyonsuzluk var.

“HAKSIZLIKLARA KARŞI ‘ONE MİNUTE’ DİYORUZ”

İnsanlar partilere yıllarını vermişler ve bu insanlar hiç yok gibi partiden kapı dışarı edilmişler. Partinin hiç üyesi olmayan bir kişi bile üye olduktan bir gün sonra aday gösterilmiş. Bu haksızlıklara karşı birinin “One minute” demesi gerekiyordu, biz de halkımız için bu tür hareketlere karşı “one minute” diyoruz.

"BELEDİYEDE BOŞ GEZENLERE İZİN VERMEYECEĞİZ"

İddialı projelerini açıklayan Filoğlu, 75 günlüğüne gelen yeni belediye yönetiminin bir ayda 100'e yakın kişiyi alarak oy devşirdiğini belirterek, "Bu konuda halktan da bir tepki var Belediyeye gittim oturacak sandalye kalmamış koridorlara masa sandalye atmışlar orada boş boş oturuyorlar şeklinde vatandaşlarımız şikayet ediyor Bunlar seçim yatırımı için alınan personeller. Biz orada boş gezenlere izin vermeyeceğiz."dedi. 

Bağımsız  Bilecik Belediye Başkan Adayı Selçuk Filoğlu'nun gazetemiz yetkilisi Cafer Elmas ile gerçekleştirdiği röportajın tamamını videomuzdan izleyebilirsiniz.

Kaynak: KORKMAZ KESİK