Bağımsız Bilecik Belediye Başkan Adayı olan Selçuk Filoğlu, gazetemizi ziyaret etti.

Bilecik’in bir iki veya üç parti adayı arasında bir seçim yapmak için sıkıştırılmasına karşı “rozetsiz Belediye Başkan Adayı” olmaya karar verdiğini belirten Filoğlu, projelerine dair önemli açıklamalarda bulundu.

En önemli projelerinden birisinin Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı’nın içerisinde yer aldığı bölgeyi boşaltmak olduğunu dile getiren Filoğlu, “Bilecik’te birçok sorun var. Bunların da en önemlileri trafik ve imar durumu. Bu nedenle kamu Adliye, Maliye, SGK gibi kurumları Tugayın olduğu alana yerleştirebilirsek Bilecik’teki trafik sorunu da büyük ölçüde çözmüş olacağız. Tabi bunun yanında ek çalışmalarımız da olacak.”dedi.

Filoğlu,  projelerini şöyle açıkladı:

“3 AYLIK MAAŞIM ŞEHİTLER VE GAZİLER DERNEĞİ’NE”

“3 aylık maaşımı Şehit ve Gaziler Derneği’ne bağışlayacağım. Bizler için canını vermiş, bedeninden bir parça kaybetmiş insanlar bizim için her şeyden değerliler.

Benim koltuk, makam, maaş gibi bir kaygım yok. Seçimden önce de mal varlığım olarak neyim varsa açıklayacağım.

“YENİ BİR İMAR ALANI”

Bilecik’te yeni bir imar alanına ihtiyacımız var. Bu alanlara otopark zorunluluğu getirdiğimizde şehir içine yapılacak otoparklarla beraber büyük bir rahatlama sağlayacaktır. Ayrıca çevre yoluna alternatif yeni bir  yeni bir çevre yolu projesi de geliştiriyoruz.

“OTOPARKI OLMAYAN BİNALARA RUHSAT VERİLMEYECEK”

Belediye yap-satçılardan ücret alıyor. Bizim belediyeciliğimizde bu ücret alınmayacak. Yeni yapılacak binalarda otoparkı olmayan dairelere ruhsat verilmeyecek. Aynı zamanda otoparkı olmayan süpermarketlere de ruhsat verilmeyecek.

Bilecik içinde kaldığı sıkışıklıktan kurtularak ferah bir alana kavuşmak istiyor, ben de Bilecik’e daha yaşanabilir, refah seviyesi yüksek bir Bilecik vaat ediyorum.

“EDS’LER KALDIRILACAK”

Seçimi kazandığım takdirde ertesi gün yapacağım iş EDS’leri kaldırmak olacak. Biz Bilecik halkını seviyoruz. Halkımızın hakkını korumak bizim boynumuzun borcudur. EDS’lerle ilgili birçok şikayet geliyor. 70 yazılan yerde 71 ile giderseniz ceza yiyorsunuz. Vatandaşa çok küçük, sorun yaratamayacak bir hata payı dahi bırakılmıyor. En azından 70-75 arası bir pay bırakılması gerekir. Fakat uygulama artık Bilecik menfaatine olmaktan çok zararına olma yönünde. Bunu vatandaşlarımızın hız yapmasına yol açmak değil, menfaatlerini koruma adına yapmak istiyoruz. Biz sözümüzü tutacağız, vatandaşımızın hakkını savunacağız.

“PELİTÖZÜ BÖLGESİNE SOSYAL TESİS”

Yapılaşma sorunlarının yanında sosyal belediyecilik de en büyük ihtiyaçlarımızdan. Pelitözü bölgesinde Osmaneli’de bulunan İçmeler Tesisi gibi bir belediye tesisi planlıyoruz. Vatandaşlarımız burada hem uygun fiyata konaklayıp hem de yeme-içme ihtiyacını karşılayabilecek.

“BİLECİK’İ AVRUPA BELEDİYESİ YAPACAĞIZ”

Uzun süreli bir yurtdışı deneyimim var. Avrupa Birliği desteklerinden Bilecik’in de yararlanmasına aracı olacağım. Bilecik’i Avrupa Belediyesi yapacağız. Örneğin Avrupa’da kaldırımlar alçak

“KİMSENİN İŞİNE DOKUNMAYACAĞIM”

Belediyede çalışan arkadaşlarımızın da gönlü rahat olsun. Halkımızın takdiriyle Başkan seçildiğimiz zaman kimsenin işiyle, ekmeğiyle oynamayacağız. Ekstra iş imkanları yaratarak arkadaşlarımızdan farklı alanlarda da yararlanabileceğiz.

“BÜYÜK BİR AVM PROJEM VAR”

Sosyal alan ihtiyaçlarımızdan biri de AVM. Bilecik, içerisinde sinema salonu olan, alışveriş imkanları geniş, restoran alanları bulunan bir alışveriş merkezi artık temel ihtiyaçlardan biri haline geldi. Şehir merkezindeki AVM’nin dışında İstanbul Antalya otobanı arasında lüks markaların da yer aldığı 1500 otoparklı bir AVM projemiz de var.

“ÇÖP KONTEYNERLERİ KALDIRILACAK”

Şehir içindeki çevre düzenlemelerinin de çok önemli olduğunu biliyorum.  Köşe başlarında mikrop saçan, çevre kirliliğine neden olan çöp konteynerlerini da görüyoruz maalesef. Halkımızın takdiriyle Başkanlığı aldığımda bu  yerin dibine gömme konteynerler yapılacak. Haftanın belirli günlerinde de özel bir vinç ile boşaltılacak. Hem görsel olarak hem de sağlık açısından çok daha güzel bir şehir yaratacağız.

“ATIŞ POLİGONU”

Sosyal alan projelerimden biri de atış poligonu yapmak. Güvenli bir şekilde atış yapmak isteyen kişiler burada vakit geçirebilecek.

“MÜZİKLİ SEÇİM PROPOGANDASI YAPMAYACAĞIM”

Müzikli seçim arabalarıyla bir kampanya yürütmeyeceğim. Güney gölgemizde yaşanan deprem felaketinin yaralarını maalesef henüz saramamışken, Gazze’de masum insanlar katledilirken bu tür müzikli kampanyaları doğru bulmuyorum”

“SOKAK HAYVANLARINA DAHA İYİ ŞARTLAR SAĞLANACAK”

İstasyon mevkiine ısıtma sistemli hayvan barınağı yapacağım. Ayrıca sokaklarda başı boş dolaşan sokak canlılarının toplanarak daha iyi şartlarda yaşamalarının sağlayacağım. Sokak canlıları bizlere yüce Allah’ın emanetidir.”

Kaynak: BETÜL KESİK