Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları tarafından Pelitözü Mahallesinde bulunan belediyeye ait alanda ekilen ata tohumu bal kabaklarının hasadına katıldı.

Çalışanlarla birlikte tarladaki bal kabaklarını toplayan Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, yapılan çalışma ve hasat hakkında bilgi verdi.

Belediye Başkanlığına ait atıl alanları tarım yoluyla değerlendirdikleri için duyduğu mutluluğu anlatan Başkan V. Subaşı, ‘’Pelitözü Mahallesinde belediye başkanlığımıza ait atıl durumda bulunan 3 dönümlük alanda Bilecik’in meşhur bal kabağını ekmiştik. Şimdi bal kabaklarımızı hasat etme vakti.

Burada topladığımız bal kabaklarını başta Bilecik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi olmak üzere belediyemize ait tesislerimizde bal kabağı tatlısı şeklinde değerlendireceğiz. Bu şekilde hem kadınlarımıza ekonomik anlamda destek sağlamış olacağız hem de ilimizin bu güzel lezzetini tanıtmış olacağız. Bu anlamda tüm vatandaşlarımızı Bilecik’in güzel lezzeti bal kabağı tatlısını tatmaya bekliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yıldan bu yana Bilecik Belediyesi’ne ait alanlarda ata tohumu kara kılçık buğdayı ve bal kabağı ekimi yapılırken, orta refüjler ise lavanta çiçeğiyle süsleniyor.BETÜL KESİK