Koronovirüs salgını tedbirleri kapsamında birçok özel sektör çalışanlarına yönelik gerekli önlemleri almaya devam ediyor. Bu kapsamda ilimizde faaliyet yürüten Proles Fabrikası, iş yerini baştan aşağı dezenfekte ettirirken, önlemler kapsamında giriş ve çıkışlarda tüm çalışanların ateşleri ölçülüyor, üretim aşamasında ise sosyal mesafe korunuyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de hızla yayılmakta olan Koronavirüs hastalığına yönelik devlet birçok önlem alırken, özel sektörde bu kapsamda önlemleri artırıyor.

İlimizde otomotiv ürünleri üzerine üretimini devam ettirmekte olan Proles Fabrikası örnek bir davranışa imza atarak fabrikanın tüm her yerini dezenfekte işleminden geçirdi.

Bunun yanı sıra Koronavisrüs’e karşı önlemleri üst safhaya çıkartan fabrikada, çalışan personelin işe giriş ve çıkışlarda ateşleri ölçülüyor. Üretim aşamasında ise alınan tedbirler kapsamında sosyal mesafe kuralı uygulanırken işçiler arasında belirli bir mesafede çalışmalar sürdürülüyor. Diğer yandan fabrikaya dışarıdan gelen misafirlerinde ateş ölçme işlemleri gerçekleştiriliyor.