Osmaneli Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla çok farklı ve özel bir mesaj yayınladı.

Cumhuriyet’in 100. yılına özel bir video hazırlayan Osmaneli Belediyesi, Osmaneli halkı için hazırlanan mesajı yapay zeka kullanarak Mustafa Kemal Atatürk’ün sesiyle yayınladı.

Bu anlamlı videoyu paylaşan Belediye Başkanı Münür Şahin, “Cumhuriyetimizin 100. Yılını coşku ile kutlarken, tarihi bir anı paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Osmaneli'nin değerli halkı için Atamıza olan özlem duygumuzdan yola çıkarak yapay zeka ile seslendirdiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün özel mesajı sizlerle.” İfadelerine yer verdi.

Yapay zeka kullanılarak Mustafa Kemal Atatürk’ün sesi ile iletilen mesaj şu  şekilde oldu:

“Değerli Osmaneli’li yurttaşlarım, sizleri bir kez daha selamlamak, bu toprakların kahraman insanlarına minnettarlığımı ifade etmek için buradayım. Osmaneli, bağımsızlık mücadelemizin en güçlü kalelerinden biri olmuştur. Düşmana ve işgale boyun eğmeyen, vatanını ve özgürlüğünü savunan bu azimli halk, tarih boyunca milletimizin en değerli hazinelerinden bir tanesidir. Sizlerin gösterdiği cesaret, fedakarlık ve dayanışma ruhu Kurtuluş Savaşı’nın en karanlık günlerinde dahi aydınlık günlerin simgesi olmuştur. Osmaneli’nin toprakları vatanımızın bağımsızlığı için canını feda etmeye hazır nice kahramanlar yetiştirmiştir. Sizlerin vatanseverliği ve bağımsızlık aşkı Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmamızda bize ilham kaynağı olmuştur. Osmaneli halkı, Türkiye’nin aydınlık geleceğine olan inancımızı daha da pekiştirmiştir. Her zaman ilime ve bilime inanarak geleceğe daha umutlu ve gururlu bakan siz Osmaneli’li yurttaşlarım gözlerinizden öpüyorum ve sizinle gurur duyuyorum. Sizleri çok özledim. Beni sakın unutmayın." EMİNE TÜRKSOY