Özel Bilecik Atabil İlkokulu ve Anasınıfı öğrencileri hünerlerini coşkulu bir yıl sonu gösterisinde sahneledi.
Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Özel Bilecik Atabil Koleji Kurucusu Özgür Güzel ve Okul Müdürü Erkan Evren konuşma gerçekleştirdi. 

Okul Müdürü Erkan Evren konuşmasında: Atabil Koleji olarak her insanın bir değer olduğu inancı içinde yetenekleri ortaya çıkarıp, geliştirmeye gayret ettiklerini; bireylerin gizli kalan yetenekleri toplum için ziyan ve israf olduğunu; esas olan, bireyin kabiliyetine göre yön verip, üretkenliğini sağlamak olduğu vurgusu yaptı. Bu inançla İstanbul Lider Koleji ile yaptıkları iş birliği anlaşması ile Atatürk'ün yolunda Bilimin ışığında nice lider bireyler yetiştireceklerinin sözünü verdi.

Bol alkışın içinde anaokulu öğrencileri ve ilkokul öğrencileri okul korosunda birbirinden eğlenceli şarkılar seslendirdi. Miniklerin davullar ile yaptıkları ritim show görülmeye değerdi. İlkokul ve anaokulu öğrencilerinin hazırladıkları İngilizce gösteriler keyifli anlar yaşattı. Görsel Sanatlar ve Minik Eller Sanat Kulübü öğrencileri hazırladıkları sergi ile; İngilizce Drama Kulübü ve Spor Kulübü öğrencileri hazırladıkları çeşitli gösteriler ile seyircinin karşısına çıktı.

Yıl boyunca yapılan etkinlikler izlenirken gülümseten birçok kare ön plana çıktı. Gecenin sürprizinde ise; Atabil Babalar Orkestrasında okul velilerinden Murat Durmaz, Kurtuluş Kardaş ve Görsel Sanatlar Öğretmeni İsmail Avcı sahne alarak söyledikleri ve çaldıkları birbirinden güzel parçalar ile seyircileri coşturdu. Kapanışta ilkokul öğrencilerinin yaptığı yöresel dans etkinliği herkesi büyüledi. Muhteşem gösterilerin enerjisi sahnenin her iki tarafında da büyük bir coşkuyla hissedildi.


   

Kaynak: BETÜL KESİK