Bilecik ATABİL Koleji ile İstanbul Lider Koleji arasında yapılan 2024-2025 eğitim öğretim yılında başlayacak akreditasyon anlaşmasının lansman toplantısı gerçekleştirildi.

2017 yılında eğitim yolculuğuna başlayan Bilecik ATABİL Koleji, Anasınıfı ve İlkokul alanındaki başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek İstanbul Lider Koleji ile akreditasyon anlaşması yaptı.

Bilecik ATABİL Koleji ile İstanbul Lider Koleji arasında yapılan akreditasyon anlaşmasının lansman toplantısı Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Lansman toplantısına;  Bilecik ATABİL Koleji ve İstanbul Lider Kolejinin yöneticileri, öğretmenleri ve veliler katıldı.

“BİLECİK’E BÜYÜK BİR VİZYON GETİRECEĞİNE İNANIYORUZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan lansman toplantısında konuşan Atabil Koleji Kurucusu Özgür Güzel, “Türkiye’nin yetiştirdiği mümtaz öğretmenlerin kurduğu ulusal ve uluslararası alanlarda üstün başarılar elde etmiş İstanbul Lider Koleji ile eğitimde işbirliği yaptığımızı duyurmanın mutluluğu içerisindeyiz.” dedi. Güzel, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Atatürk’ün izinde bilimin ışığında ilkesiyle büyük emeklerle kurduğumuz atabil Koleji, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın mutlu bir yuvası olmayı başarmıştır. 2014 yılında kurucu temsilcimiz eşim Saadet Güzel ile birlikte bir hayale inandık. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyetler ülküsüne ulaştıracak liderlerin Bilecik’te yetişmesi adına eğitim yolculuğumuza başladık. Okul öncesi alanında şehrimize kazandırdığımız kurumlar ile siz değerli Bilecik halkının ve velilerin güvenini kazanmış durumdayız. Bu başarılar ışında da sizlerin yoğun isteği üzerine kurumumuzun büyüme stratejisi ile birlikte ilkokul alanında modern bir eğitim kurumumuzla şehrimize kazandırmış olduk. Mutlu öğretmen, mutlu çocuk ile bölgemizin lider okulu olmak gayesi ile çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu hususta Kolej Müdürümüz Erkan Evren nezdinde tüm öğretmenlerimize, mesai arkadaşlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Türkiye’nin yetiştirdiği mümtaz öğretmenlerin kurduğu ulusal ve uluslararası alanlarda üstün başarılar elde etmiş İstanbul Lider Koleji ile eğitimde işbirliği yaptığımızı duyurmanın mutluluğu içerisindeyiz. 21’inci yüzyıl becerileri ile donatılmış, fark yaratan, özgüvenli ve dünya vatandaşı bireyler yetiştirmek amacıyla bu akreditasyonun Bilecik’e büyük bir vizyon getireceğine inanıyoruz. Ülkemizin geleceği çocuklarımıza daha çağdaş ve daha güzel bir ülke bırakmak için onlara dünya medeniyetlerinin üzerinde hedefler koymak için çalışmak zamanındayız. Liderlik becerileri geliştirme programı, yapay zeka müfredatı, PİSA, dünya dilleri ve daha birçok akademik çalışmalarla ile şehrimizin çocuklarına evrensel bir eğitim modelini birlikte uygulayacağız. Uzman öğretmen kadromuzu, İstanbul Lider Koleji öğretmen geliştirme programı ile geliştirerek eğitimde sürdürülebilir başarıyı sağlayacağız.”

“BİLECİK’TEKİ BÜTÜN ÇOCUKLARIMIZA DOKUNMAK İSTİYORUZ”

Güzel’in ardından söz alan İstanbul Lider Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Dereci, Bilecik’te olmaktan ve Bilecik Atabil Koleji ile işbirliği yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Eğitim işbirliklerinde ortak akıl vurgusu yapan Dereci, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İstanbul Lider Koleji Yönetim Kurulu olarak Bilecik’te olmaktan son derece mutluyuz. Ne kadar doğru bir karar verdiğimizi bugün okulda gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde tekrar gördük. Sorumluluğumuzun büyük olduğunu düşünüyoruz. Birliktelikler, birleşmeler, kolektif çalışmalar birbirini dinleme, anlama, uzlaşma hatta ortak akıl ile oluşur.

Bugün Atabil Koleji ve İstanbul Lider Kolejinin işbirliği ortak aklın egemen kıldığı bir organizasyondur. Uzun bir dönemdir devlette ya da özel kurumlarda çalışan bizler öğretmeniz. Bizler idealist insanlarız. Cumhuriyetin kazanımlarındaki en büyük olgu eğitimde yapılan devrimdir ve çok kıymetlidir. Okullarımızda Harf Devrimini bazen çok yüzeysel geçiyoruz ama Harf Devrimi çok kıymetli ve çok önemlidir.  Bilecik’teki bütün çocuklarımıza dokunmak istiyoruz. Bütün öğretmenlerimize bilgimizi, birikimimizi ve deneyimlerimizi aktarmak istiyoruz. Bunlardan da emin olmanızı istiyoruz. Burada sizlere bu konular için söz veriyoruz.

Eğitim ciddi bir iştir. Eğitim sorumluluk alınması gereken bir iştir. Sadece konuşarak değil uygulayarak yapılacak bir faaliyettir.  Bilecik’i çok iyi biliyoruz ve Bilecik’te güzel şeylerin yapılacağını görüyoruz. Özel eğitim kurumlarında kurucuların vizyonları, öngörüleri, geleceği bakış açıları çok önemlidir. O yüzden biz İstanbul Lider Koleji olarak bu tip organizasyonları yaparken önce kurucularımızın vizyonlarına bakıyoruz. Bunlar bizim için çok önemlidir. Sözlerimizi söyledik ve bundan sonra iş üretme vaktimiz geldi.”

Kaynak: KORKMAZ KESİK