31 Mart yerel seçimleri öncesi gazetemizin konuğu olan Yeniden Refah Partisi Bilecik Belediye Başkan Adayı Cafer Arslanboğa, saha araştırmaları sonucunda kazanma şanslarının çok yüksek olduğunu belirtti. Belediyeye gelir gelmez planladığı ilk icraatları da açıklayan Arslanboğa, “Biz siyaseti Allah rızası için yapıyoruz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemeyeceğiz, kendi çevremize de yedirmeyeceğiz.” dedi.

Bilecik’in bilinen sorunlarına hakim olduklarını  ve çözüm noktasında adaletli bir çözüm anlayışı getireceklerini vurgulayan Arslanboğa,  devlet malını koruma konusunda çok büyük bir hassasiyet göstereceklerini dile getirdi.

"KENDİ YAKINLARIMIZI KOLLAMAYACAĞIZ, İŞ VERMEYECEĞİZ"

Arslanboğa, şöyle konuştu, “Erbakan Hocamızın talebeleriyiz. Bugüne kadar aldanmadık, aldatmadık. Ticaretimizde de bunu yapmaya çalıştık. Siyasetimizde de bunu yaptık. Neyi söylediysek bunu yapmaya gayret gösterdik. Bu çok önemli bir şey. Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar ama 10. Köyde baş tacı yaparlar diye düşünüyoruz. İnşallah biz de 10. Köyde baş tacı oluruz. Bu millete hizmetkar oluruz. Kendi adımıza değil, milletin faydasına olacak şeyler söylüyoruz. Kendi menfaatimiz adına konuşmuyoruz. Hatta kendi yakınlarımızı kollamayacağımızı, iş vermeyeceğimizi söylüyoruz.

“BİZ ALLAH RIZASI İÇİN YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Allah benim çoluğuma, çocuğuma devlet işi nasip etmesin. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı var orada. Ola ki bir yanlışlık yaparsa, hak yerler Allah muhafaza… Devletin malını özenle koruyup kollayacağız. Semih Şahin döneminde de aynı sıkıntılar oldu. Birileri o makam, o koltuk için yapamayacakları şey yok. Siyaset bana göre 3 şey için yapılır; makam için, para için bir de Allah rızası için. Biz Allah rızası için yapmaya çalışıyoruz. Makam hastalığı başka bir şey. Bu makamın en iyi şekilde kullanılmasının bir kıymeti var. 15-20 yıl bir koltukta oturursunuz ama sonunda onun size hesabı kalır. İnanmıyorsak, böyle de bir dert yoksa problem yok ama biz inan insanlardan duyuyoruz ki bunun hesabını bilerek, bu düşünceyle hareket edeceğiz.

"BİLECİK HALKINA BU KONUDA SÖZ VERİYORUZ"

Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemeyeceğiz, kendi çevremize de yedirmeyeceğiz. Devletin malı deniz yemeyen domuz diye bir Yahudi sözü var. Biz bunu hiçbir zaman yapmadık, yapmayacağız. Bilecik halkına bu konuda söz veriyoruz. İnşallah böyle bir şey olmaz, olduğu takdirde biz bu görevi hemen bırakmaya da razıyız. Bunları laf olsun diye söylemiyoruz. İnşallah Bilecik 31 Mart seçimlerinde Bilecik’imize ve memleketimize hayırlar getirmesini diliyorum."

Kaynak: KORKMAZ KESİK