Tarık Güven, Gölpazarı’na bağlı Arıcaklar Köyü Muhtar Adaylığını açıkladı.

“Daha güzel daha modern bir Arıcaklar Köyü İçin Muhtar Adayı” olduğunu duyuran Güven, köyün birçok ihtiyacına yönelik sunduğu projeleri de şu şekilde açıkladı:

“1-      Öncelikle köy çeşmelerimizin devletten yardım alınarak akması sağlanacak  köyümüz susuz kalmayacak. 

2-       Köy meydanına çocuklar için oyun parkı yapılacak ,etrafı tel örgüyle çevrilecek ,oturma alanları kamelyalar yapılacak etrafı ağaçlandırılıp ışıklandırılacak ayrıca spor aletleri konulacak.

3-       Her hafta çarşamba günü akşamı okulda bütün köylü (kadın-erkek) toplanılarak sosyalleşme ve dayanışma günü yapılacak ayrıca Gölpazarı vs bulunan köylülerimizde katılabilecek. 

4-       Salı günleri pazara gidemeyen (yaşlılarımız ve aracı olmayanlar)için araç kaldırılacaktır. 

5-       Köyümüz okul etrafı ve hıdrellez alanı temizlenip düzenlenecek çiçeklendirilip ,cennet hurma ağaçları dikilecek Ayrıca alana kadınlar içinde 10x30 metre üstü kapalı kuruluk yapılacak içleri komple kilitli taş döşenecek tir.

6-      Dede kayası üstündeki bayrağımız sürekli dalgalandırılacak, bayrağımızın gecede görünmesi için altına güneş enerjili aydınlatma sistemi de kurulacak.

7-       Köyümüz sürekli sosyal medyadan tanıtılacak, Köy halkı için de watsap hattı kurulacak köylümüz burdanda bilgilendirecek tir. (Biçerdöver, kepçe vb) gibi

8-       Köyümüz içindeki aydınlatma direkleri Gölpazarı’ndaki gibi led aydınlatma larla ışıklandırılması ve köyümüzün uygun görülen yerlerine çeşitli meyva ağaçları süs bitkileri dikimi yapılacak.

9-      Köy içi ve dışı arayollarının düzenli bir şekilde temizlenmesi, Trafo altındaki yolun asfalt yapılması, Köyde eksik kalan kilitli taşların tamamlanması da yapılacaktır.

10-   Köyümüzün dört bir tarafına ve meydanlarına kamera koyulup isteyen köylülerimizin de izlemesi sağlanacaktır.

11-    Avdan çeşmesi etrafı ve havuz temizlenip oturma alanları yapılacak

12-    Köyümüz cenaze ve cemiyetleri için büyük boy taziye çadırı alınacaktır..

13-   Köyümüz namına cemiyet ve Mevlütlerde kullanılmak üzere mikrofonlu hoparlör alınımı yapılacaktır

14-   Köy mezarlığımızın iç ve dış yolları komple kilitli taş döşenip yol boyu ağaçlandırılacaktır

15-   Köyümüz camimizin iç ve dış, tavan boya badanaları yapılacak ayrıca cami önündeki oturma alanı komple fayans döşenecek tavanı plastik lambiri döşenip aydınlatmaları yapılacaktır. Cami önü düzenlenecek çeşitli gül ağaçları dikimi yapılacaktır."

Kaynak: NEVZAT KAPTAN