Bilecik ANDA Arama Kurtarma ekibi, AFAD’dan gelen çağrı üzerine, yoğun yağış sebebiyle Bartın ilinde meydana gelen sel ve taşkınlarda bölgede yaşayan vatandaşlarımıza destek olmak için göreve çıktı.

Kentte yaşanan kayıp şahıs, orman yangını, yoğun kar yağışı sebebiyle sosyal destek çalışmaları, pandemi sürecindeki vefa sosyal destek çalışmaları, Ramazan ayı sosyal destek çalışmaları, Kurban bayramı kurban destek çalışmaları ve ülke genelinde yaşanan afetlerde Kastamonu/sel felaketi, Manavgat ve çevresi orman yangınları, İzmir, Elazığ depremi ve 6 şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli felakette yoğun çalışmalarıyla çok sayıda kişinin takdirini kazanan Anda Bilecik ekibi, şimdi de Bartın’a sel felaketinin yaralarını sarmak için desteğe gitti.

Kısa sürede bölgeye varan ekip üyeleri durmak bilmeksizin gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor. Zorda olan vatandaşlara destek olmak için ellerinden geleni yapmaya gayret ettiklerini aktaran üyeler, ”Bölgedeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dilekçelerimizi iletiyor, çalışmalara katılan tüm devlet personeli ve gönüllülere teşekkür ediyoruz.” dediler. BETÜL KESİK

Editör: BETÜL KESİK