Anadolu Kadınları Derneği tarafından  çok anlamlı bir  Anneler Günü etkinliği düzenlendi.

 Kadınlar bir araya gelerek hem eğlenceli keyifli birgün geçirdiler,  hem hediye çekilişleri ile birçok anneye hediyeler verildi. Etkinliğe Bilecikli SMA hastası  minik Aydem de annesi ve babası ile katıldı.

Anadolu Kadınları Derneği Başkanı Nurcan Özçakır, bu özel programda yaptığı konuşmada, “Kadın merkezli bir dernek olduğumuz için belirli günlerde kadına dair etkinlikler yapıyoruz. Anneler gününde hem bir araya gelip keyifli birgün geçirelim, hem Burs verdiğimiz kız öğrencilerimize ve SMA hastası çocuklarımıza destek olalım istedik.

Dayanışma amacıyla yaptığımız etkinliğimize,  Bilecik'ten SMA Tip2 hastası Aydem Emine Dürük annesi ve babasıyla birlikte katılırken,  SMA  Tip1 hastası Bozüyüklü Açelya Tırpan'ın yakını geldi. Bu çocuklarımızın Anneleri, evlatları için çabalarken bizler duyarsız kalamazdık, biz de Anadolu kadınları olarak Anneler günü etkinliği düzenleyerek biraz da olsa katkı sunmak istedik.

 Etkinliğimize katılan Bilecik'ten Aydem'in ailesi ile Bozüyük'ten Açelya' nın yakınını misafir ettik, kendilerinden tedavi süreci hakkında bilgiler aldık.

Hem kadınlar bir araya gelerek eğlence ile keyifli birgün geçirdiler, hem  hediye çekilişleri ile birçok anneye hediye verdik. Derneğimiz bünyesinde kurduğumuz Anadolu Kadınları Halk oyunu ekibimizin gösterisi beğeniyle izlendi.

  Bu vesile ile düzenlediğimiz etkinliğimizde bağışlar ile SMA hastası çocuklarımızın hayatlarına dokunduk.

Etkinliğimize katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz. Tüm annelerimizin Anneler gününü kutluyoruz " dedi

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY