Alperen Ocakları Genel Merkezinin düzenlemiş olduğu Yesevi’den Tacettin’e Gençlik Kurultayı yoğun katılımlı olarak gerçekleşirken, Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Murat Önal, Bilecik il Başkanlığı, ilçe Başkanlıkları ve Alperen Ocakları İl ve ilçe Başkanlıkları da buluşmada yerini aldı.

Ankara Arena Spor salonunda gerçekleşen Yesevi’den Tacettin’e Alperen Ocakları Gençlik Kurultayı on binlerce Alperenin katılımıyla büyük bir coşku ile kutlandı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin Başkanlığında gerçekleşen kurultay Alperen Ocakları Genel Başkanı Samet Bağcı’nın açılış konuşması ile başladı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin ülke ve dünya gündemi hakkındaki konuşmalarının ardından Ozan Erhan Çerkezoglu, Hasan Sağındık, Esat Kabaklı ve Arslanbey Sultanbekov güzel ses ve yorumlarıyla salonu coşturdu.

"BU MİLLET VE BU GENÇLİK SİZE SOKAKLARI DA SANDIKLARI DA DAR ETMESİNİ BİLİR"

Genel Başkan Destici Kurultayda yaptığı konuşmada şunları söyledi:"Son olarak Müslime evladımızın başına gelenler hepimizin yüreğini dağladı, canımızı yaktı ve ciğerlerimizi parçaladı. Şehit kanlarıyla sulanmış bu aziz vatanda, bu kansızlar ne zaman oldu da ortaya çıktı gerçekten bunu anlayamıyorum. Her kadın cinayetinde ya da istismar edilmiş çocuk cinayetinde biz ne duyuyoruz, 'hak ettiği cezayı alacak'. Nedir hak ettiği ceza? Müebbet hapis. Yeter mi? Yetmez. Böyle suçlarda müebbet ya da ömür boyu müebbet hapis, bizi şahsen tatmin etmiyor, aileleri de etmiyor, hak da adalet de yerine gelmiyor. Biz Türküz ve Müslümanız, kısasa kısas istiyoruz. Biz bunu söyleyince diyorlar ki 'BBP Alperenler idam istiyor'. Evet istiyoruz, lakin biz 'her suç için idam gelsin' demiyoruz. Biz sadece iki suç için, Büşra Cengiz kızımız gibi genç kızlarımızı, körpe evlatlarımızı, kansızca, hayasızca, ahlaksızca, canice katleden sapıklar için istiyoruz. İkincisi de bizzat kurşunu sıkıp, bombayı patlatan, askerlerimizi, polislerimizi ve öğretmenlerimizi öldüren vatan haini, katil sürüsü teröristler için istiyoruz.

Son günlerde sandıktan umduğunu bulamayanlar, bugünlerde özellikle marjinal sol grupları ve terör gruplarını öne sürerek, sokaklarda çare aramaya başladılar ve kendilerine hedef olarak da sokaklara çıkmayı belirlediler. Onlara da diyorum ki 'sokaklardan uzak durun'. Esasen biz sokakları da iyi biliriz. Bu süreçleri de tecrübe etmiş bir hareketin mensuplarıyız. Ancak illa ki sokak diyorsanız, emin olun ki bu millet ve bu gençlik size sokakları da sandıkları da dar etmesini bilir."