Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları açıklandı. Bilecik’te adaylar, ALES sınav sonuçlarını ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecek.

Bilecik’te sınava giren adaylar; ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. kimlik numarası ve şifresiyle giriş yapıp ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü işaretleyip işaretlemelerinin optik okuyucularla okunmasıyla elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebilecek. Adaylara sonuç belgesi ise gönderilmeyecek.

İlimizde 21 Nisan 2024 tarihinde uygulanan 2024 yılı ALES/1 sınavı sorularının doğru cevapları, https://ais.osym.gov.tr adresinden 10 gün süreyle erişime açıldı. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayımlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı da görebilecekler.

Kaynak: EYÜP KELEBEK