İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol, 30 Ağustos Zaferinin 101. Yıldönümünde bir mesaj yayınladı.

Akyol mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Her yıl içimize yeni bir zafer havası dolduran 30 Ağustos, milletimizin tarih boyunca istiklalini ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığının en önemli sembollerindendir.

Milletimizin makûs kaderini değiştirmiş olan bu zafer ile Türk Milleti hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir. Diğer büyük başarılarımız gibi, 30 Ağustos Zaferi de bize, şartlar ne kadar zor olursa olsun milletlerin hedeflerine ulaşması konusunda önümüzde her zaman yeni bir çıkış yolu bulunabileceğine işaret eder. Ayrıca kazanılan bu büyük zaferin, esaret altında yaşayan mazlum milletler için umut kaynağı olduğunu da hatırlamak gerekir.

Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutladığımız bu güzel günde, tarihi üstün başarılarla dolu bir milletin, en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının tarihsel ispatı olan Kurtuluş Savaşı’nın, zaferle taçlandığı bu günü; Türk tarihinin en önemli dönüm noktası ve milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini almış, aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 101.yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutlarken başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” NEVZAT KAPTAN

Editör: BETÜL KESİK