AK Parti 28. Dönem Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, seçim değerlendirmesinde bulunurken, “seçimlere AK Parti milletvekili adayı olarak girmiştim, seçildiğim günden itibaren de tüm Bileciklilerin milletvekili olacağım ve bunun için çalışacağım” dedi.

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ve AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, Pazar günü gerçekleştirilen 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinin sonucuyla ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

AK Parti İl Başkanlığı’nda gerçekleşen basın açıklamasına Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ve İl Başkanı Serkan Yıldırım’ın yanı sıra; AK Partili Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, AK Parti teşkilat yöneticileri katıldı.

“KAZANAN TÜRK DEMOKRASİSİ”

Basın açıklaması AK Parti Bilecik İl Başkanı Serkan Yıldırım’ın konuşmasıyla başladı. Yıldırım, 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinin sonucunu değerlendirirken, “milletimiz 27 milyondan fazla oy ve %49,51’lik oranla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a büyük teveccüh göstermiş, Cumhur İttifakını da Meclis çoğunluğunu alacak biçimde TBMM’ye göndermiştir” dedi. Yıldırım, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“14 Mayıs seçimleri aziz milletimizin basiret ve ferasetiyle demokrasimize yakışır bir biçimde gerçekleşmiştir. Kazanan Türk demokrasisi ve milletimiz olmuştur. Milletimiz, 27 milyondan fazla oy ve %49,51’lik oranla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a büyük teveccüh göstermiş, Cumhur İttifakını da Meclis çoğunluğunu alacak biçimde TBMM’ye göndermiştir. Millet iradesi dışında hiçbir güç tanımamış, milletin çizdiği istikametten ayrılmamış AK Parti olarak tecelli eden bu iradeye büyük saygı duyuyoruz.

Bizler siyasetin merkezine milli iradeyi, ülkeye ve millete hizmet aşkını koymuş bir partiyiz. 2002’den bu yana sadece hizmet siyaseti, eser siyaseti ve kardeşlik siyaseti yapıyoruz. Sadece proje geliştirir, eser üretir, gönül siyaseti, gönüllüler kazanma siyaseti yaparız. Yatırımlarla şehirlerimizi ve ülkemizi büyütmekten geri durmayız. Çünkü biz mensubu ve hizmetkarı olduğumuz bu millet için varız. Hiçbir ayrım yapmadan 85 milyona hizmet etmek için varız. Şimdiye kadar bizlere sahip çıkıp, gerektiğinde bu uğurda tanklara meydan okuyan milletimize şükran borcumuzu ancak daha fazla çalışarak ödeyebiliriz.

Ülke bizden hizmet bekliyor, icraat bekliyor. Bizim sevgimiz de, mücadelemiz de aziz milletimiz içindir. Biz kendi adımıza kimseyle kavga etmeyiz. Milletimiz söz konusu olduğunda da kimseyi tanımayız. Canımızı dişimize takarak sevdalısı olduğumuz milletimiz için koşturmayı görev biliriz. 28 Mayıs seçimi için çalışmaya, sonuçlar belli olur olmaz başladık.

Durmadan dinlenmeden aşkla çalışarak 14 Mayıs da aldığımız oy oranını daha da yükselterek, 28 Mayıs seçimini kazanacağız ve tarihi bir başarıya imza atacağız. 28 Mayıs seçimlerinde hangi siyasi görüşe gönül vermiş olursa olsun tüm Bilecikli hemşerilerimin oylarına talip olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Son 21 yılda her alanda Türkiye yüzyılının alt yapısını kurduk, hazırlıklarını tamamladık. 28 Mayıs’ı Türkiye yüzyılının müjdecisi haline getireceğiz. Bunu da 21 yıldır olduğu gibi milletimizin sarsılmaz desteği ve samimi duaları ile yapacağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.”

“BİLECİK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

İl Başkanı Yıldırım’ın ardından 28. Dönem Bilecik Milletvekili seçilen Halil Eldemir, sandığa giden vatandaşlara teşekkür ederken, seçildikten sonra ayrımsız tüm Bilecik’in milletvekili olacağını söyledi.

Eldemir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“14 Mayıs'ta sandığa giderek tercihlerini yansıtan tüm Bilecikli hemşerilerime demokrasiye olan inançları ve şahsımı Bilecik milletvekili seçtiği için teşekkür ediyorum.

Seçimlere AK Parti Milletvekili adayı olarak girmiştim seçildiğim günden itibaren de tüm Bileciklilerin milletvekili olacağım ve bunun için çalışacağım. Bilecik için çalışmış olacağım. Bilecikli hemşerilerimin temsilcisi olacağım.

Bizlerin milletvekili seçilmesi için çalışan teşkilatlarımız oldu, çalışma arkadaşlarımız oldu. Milletvekilliği listesinde beraber yeraldığımız Hüsnü beye de teşekkür ediyorum. Onun gayreti, desteği ve çalışmasıyla milletvekili olmuş olduk. Oy veren bütün Bilecikli hemşehrilerime, çalışmalarımda beni yalnız bırakmayan tüm teşkilat mensuplarımıza, Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımıza, İlçe Başkanlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, Belediye Meclis Üyelerimize, İl Genel Meclisi üyelerimize teşekkür ediyorum.

Bilecik için bugüne kadar kimin emeği geçtiyse, Bilecik kurulduktan bugüne kadar kim taş taş üstüne koyduysa, bu şehri kimler hizmet ettiyse onları da buradan hayırla yadetmeyi bir borç biliyorum. Bilecik için çalışmaya devam edeceğiz. Bilecik’i daha iyi yerlere getirmek ve ülkemizi daha iyi yerlere getirmek için çalışacağız.” Korkmaz Kesik