2014-2023 dönemlerinde Osmaneli ilçesinde örnek bir Belediye Başkanlığı sergileyen Münür Şahin’in, AK Parti Genel Merkezi tarafından yeniden aday gösterileceği ve adaylığının yarın açıklanacağı öğrenildi.

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde ilçe Belediye Başkan Adayları belli olmaya devam ediyor. Osmaneli ilçesinin efsane Belediye Başkanı Münür Şahin’in yeniden aday olarak gösterileceği öğrenildi.

Osmaneli’nin kalkınmasında büyük adımlar atan Başkan Şahin; ilçedeki başarılı çevre düzenlemeleri ve altyapı çalışmalarının yanında tarım, tarih, turizm, sanayi ve eğitim atılımlarının da öncülüğünü gerçekleştirdi.

Şahin, iki dönemlik belediye başkanlığında gelişen ve değişen bir Osmaneli için önemli hedeflerine ulaşırken, örnek alınan projeleri ile  bölgede ve Türkiye’de değer kazanan bir Osmaneli inşa etti.

İlçede ve tüm Bilecik’te yaptığı büyük hizmetlerle adından gururla söz ettiren, halk arasında da çok büyük bir destek gören Başkan Şahin için AK Parti Genel Merkezi tarafından da devam kararı verildiği öğrenildi.

AK PARTİ AYNI HATAYI YAPMADI

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi dönemin Milletvekili Selim Yağcı’nın etkisiyle partisi AK Parti'den yeniden aday gösterilmeyen, bağımsız aday olarak seçime giren ve halkın sahip çıkmasıyla seçimi büyük bir farkla kazanan Münür Şahin, daha sonra AK Parti’ye geri dönmüştü. AK Parti, bu kez aynı hatayı yapmadı ve halkın desteğini büyük ölçüde arkasına alan Şahin’in yeniden aday gösterileceği öğrenildi.

KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR

Efsane Başkan olarak anılan Münür Şahin’in ismi Bilecik Belediye Başkan Adayı olarak da geçiyordu. Osmaneli Belediye Başkan Adayı olarak devam kararı alındığı öğrenilen Başkan Şahin’in yeniden seçilmesine ise kesin gözüyle bakılıyor.

Kaynak: KORKMAZ KESİK