Uzman Psikolojik Danışman Ahsen Cinoğlu’nun çocuk, ergen ve yetişkin psikolojisi üzerine hizmet verdiği psikolojik danışmanlık ofisi açıldı.

İstiklal Mahallesi Belediye Sokak üzerinde açılan psikolojik danışmanlık ofisi sahibi Uzman Psikolojik Danışman Ahsen Cinoğlu, çocuk, ergen ve yetişkin psikolojisi üzerine; çocuk merkezli oyun terapisi, EMDR terapisi, MOXO dikkat testi, dikkat toplama programı ve gelişim testleri üzerine hizmet verdiklerini söyledi. Cinoğlu, verdikleri hizmet hakkında şu bilgileri aktardı:

“EMDR terapisi yaşadığımız ve etkisinden kurtulamadığımız rahatsız edici olay, anı ve huzursuzlukları anlamlandırarak etkisinden çıkmamızı ve rahatlamamızı sağlar. Kişiye yeni bakış açısının kazandırdığı pozitif inançlar ve olumlu duygular kişinin kendisine, ilişkilerine, dünyaya bakışını da olumlu yönde değiştirip kişisel gelişim sağlar.

EMDR, travma, panik bozukluk, depresyon, kaygı bozuklukları, yas, fobiler, yeme bozuklukları, stres kontrolü, takıntı, migren, bağımlılıklarda etkili bir psikoterapi ekolüdür.

MOXO Dikkat Testi çocuğunuzun dikkat özelliklerini öğrenmenizi ve çocuğunuza uygun çalışma programları ve öneriler oluşturulmasını sağlar. MOXO 6-12 yaş arası çocuklar ve 13-65 yaş arası yetişkinler için iki formu vardır. MOXO, dikkat eksikliği, zamanlama, dürtüsellik ve hiperaktivitenin objektif olarak ölçülmesini sağlayan bir testtir.

Attentioner 7-18 yaş grubundaki çocukların dikkatlerini iyileştirmek, günlük hayatta karşılarına çıkan görsel veya işitsel uyaranlara rağmen dikkatlerini sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir programıdır.” Betül Kesik