Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) arasında, ADIM Üniversiteleri Birliği Genel Koordinatörlüğü devir teslimi yapıldı. Yeni dönem için Genel Koordinatörlük Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne devredildi.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar’ın yer aldığı programda Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezgin Zeren ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Özgür Avcı da hazır bulundu. 2021 yılından bu yana Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde bulunan Genel Koordinatörlük görevi, 2024-2027 dönemi için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne geçti.

ADIM Üniversiteleri Koordinatörlüğünü KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin’den devralan MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar, “Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Denizli Pamukkale Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin öncülüğünde akademik ve idari iş birliği maksadıyla kurulan ve yeni katılımlarla toplam 19 üniversitenin yer aldığı ADIM Üniversiteleri her yıl düzenlediği toplantılarla kendi arasında birikimlerini ve iyi uygulama örneklerini paylaşmakta; eğitim öğretim, bilimsel araştırma ve toplumsal katkı konusunda iş birliği çabalarını sürdürmektedir. Üniversitemizin Genel Koordinatörlük görevini ifa edeceği önümüzdeki üç yıllık dönemde bu faaliyetleri artırarak devam ettirme azmindeyiz. Genel Koordinatörlük görevini devraldığımız Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine yaptıkları özverili hizmetler dolayısıyla çok teşekkür ediyorum” dedi.
ADIM Üniversiteleri Genel Koordinatörlük görevi üç yılda bir, her yeni dönemde farklı bir üniversite tarafından yürütülüyor.

ADIM Üniversiteleri nedir?
Adnan Menderes Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Antalya Bilim Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Uşak Üniversitesi ve Yalova Üniversitesi’nden oluşan Adım Üniversitelerinin amacı eğitim- öğretim, Ar-Ge, yönetim, teknik, sosyal, kültürel alanda üniversiteler arası iş birliğini geliştirmek ve ortak girişimlerde bulunmak.

Kaynak: İHA