İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Söğüt İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Gölpazarı İlçe Emniyet Amirliğince koordineli olarak uyuşturucu madde kullanan, bulunduran, nakleden veya ticaretini yapan şahıs ve organizasyonların deşifresine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, Söğüt ve Gölpazarı ilçelerinde operasyon gerçekleştirildi.

Alınan bilgilere göre; gerçekleşen  operasyonda; 1 adet uyuşturucu madde tartımında kullanılan hassas terazi, 3 adet ecstasy , 2,08 gram sentetik kannabionid (bonzai) , 3 Adet tabanca, 4 adet av tüfeği, 3 adet kurusıkı tabanca, çeşitli ebatlarda fişek, 1 Adet kama ve 1 adet döner bıçağı ele geçirildi.

 Yürütülen operasyonlarda toplam 3 şahıs hakkında “TCK 188 Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” ve “6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanuna Muhalefet” suçları kapsamında işlem yapıldı.

Söğüt Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen şahıslardan O.K isimli şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, M.A. ve T.A. isimli şahıslar ise çıkarıldıkları Söğüt Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanarak Bilecik M Tipi Kapalı Cezaevine teslim edildi. BETÜL KESİK

Editör: BETÜL KESİK