Türk Hava Kurumu Bilecik Şubesi öncülüğünde, Eskişehir İnönü Havacılık Eğitim Merkezi ile birlikte Bilecik merkezde Serbest Model Uçak Rehber Öğretmen Başlangıç Kursu açılacak. Sınırlı kontenjan ile açılacak olan kurs sonunda başarılı olan kursiyerler, MEB’e bağlı okullarda, Mesleki Eğitim Merkezlerinde, Halk Eğitim Merkezlerinde ve sektördeki işletmelerde, FAI kapsamında amatör ve sportif havacılık dalındaki organizasyonlarda görev alabilecek.

Konu ile ilgili bilgi veren Türk Hava Kurumu Bilecik Şube Başkanı İlker Çınar, şunları aktardı:

“Kurs sonunda verilecek olan THK onaylı sertifikalar ile birlikte havacılığın öğrencilere sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. Başarılı olan kursiyerler MEB’e bağlı okullarda, Mesleki Eğitim Merkezlerinde, Halk Eğitim Merkezlerinde ve sektördeki işletmelerde, FAI kapsamında amatör ve sportif havacılık dalındaki organizasyonlarda görev alabilirler. Kursun kontenjan sınırı olduğu için başvuru yapacak adayların gerekli bilgi ve belgeleri 0 543 503 17 86 nolu iletişim numarasından öğrenebilirler.  

Katılım Şartları: Öğretmen olmak, üniversitede okuyor olmak, 18 yaş ve üzeri, herhangi bir üniversiteden mezun olmak. Destekleriniz için teşekkür ederim.” NEVZAT KAPTAN

Editör: Korkmaz Kesik