Uluslararası ölçekte çalışmalar yapan yükseköğretim derecelendirme kuruluşu AD Scientific Index tarafından yayımlanan “Scientists Rankings 2024” listesinde  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinden 94 Akademisyen yer aldı.

Bilim insanlarının son 6 yılda yaptığı çalışmalarda h-indeksi, i10 indeksi ve atıf sayısı kriterlerini esas alarak akademik bir başarı analizi yapan AD Scientific Index; üniversite, konu, ülke, bölge ve dünya kategorilerinde başarı listelerini paylaşıyor. Şeyh Edebali Üniversitesinden de 94 akademisyen listede yer alarak önemli bir başarı elde ettiler.

Bu yılki sıralamada dünyada 218 ülkeden, 22399 üniversiteden, 1 milyon 300 binden fazla akademisyenin olduğu listede Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir Anadolu Üniversitesi Akademisyenleri arasında sıralamada yer aldı.

Göstermiş oldukları başarılarından dolayı listede yer alan akademisyenlerimizi tebrik eden Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir, “Üretkenlikleriyle bu başarıya katkı sunan öğretim üyelerimize teşekkür ediyorum. Yayın sayılarımızdaki bu artışın önümüzdeki süreçte de istikrarlı bir şekilde devam edeceğine yürekten inanıyorum.” şeklinde konuştu. BETÜL KESİK