Yerel seçimler öncesi yaşanan 75 günlük Belediye yönetimi yine bir skandalla daha gündeme geldi.

Dönemin İYİ Partili  Belediye Başkan Yardımcısı ve Kayı AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gürses hakkında Bilecik Belediyesi tarafından Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğu iddia edildi.

Hatırlanacağı üzere; İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan ve partisi tarafından ihraç edilen Semih Şahin’in istifası sonrası Başkanvekilliğini yürüten Melek Mızrak Subaşı’nın Başkanvekilliği Bizans oyunları ile düşürülmüş, AK Parti ve İYİ Parti’nin oyları ile İYİ Parti’den istifa eden Sadık Kaya Bağımsız Belediye Başkanı olarak seçilmişti. Ne var ki seçildiği günden itibaren artık parsel satışı, borçlanma yetkisi, 75 günlük başkanlıklarında 183 kişiyi işe alma, avukat anlaşmaları, ilaçlama anlaşmaları, Belediye’nin hiçbir borcunun ödenmemesi iddialarına bir yenisi daha eklenirken, dönemin Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses hakkında Bilecik Belediyesi tarafından Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

EV ALIŞVERİŞİNİ BELEDİYE’YE ÖDETTİ…

İddialara göre; Ahmet Gürses, Metro Market’in Eskişehir Şubesi’nde 3 Şubat 2024 tarihinde 52 Bin 360 TL tutarında 117 kalem malzeme aldı.

Lüks markaların mont, ayakkabı, kıyafet, çanta, kişisel bakım malzemelerinin de olduğu 52 Bin 360 TL’lik alışverişi kendi kredi kartından ödeyen Gürses’in daha sonra bu parayı Belediye’nin şirketi Kayı A.Ş.’ye ait olan Dolmabahçe Kafe’nin kasasından kendi imzası ile tahsil ettiği iddia edildi.

AKILLARA DURGUNLUK VEREN FATURA!

Gürses’in bedelini Belediye’nin şirket kasasından tahsil ettiği alışveriş listesi ise şok etti. Yüksek fiyatlı markaların mont, terlik, ayakkabı, sırt çantası gibi kişisel ürünleri büyük şaşkınlık yarattı.

Listede; 2.249,17 TL’lik Marka Sırt çantası,

518,09 TL’lik marka terlik,

toplam 9 bin TL’lik 3 adet marka mont,

1.354 TL’lik çocuk ayakkabısı,

2.718 TL’lik marka ayakkabı,

toplam 1.818 TL’lik 2 adet marka sweat,

toplam 543 TL’lik 3 adet lastikli çarşaf

299 TL’lik sırt çantası

318 TL’lik ev botu alındığı görüldü.

ŞİRKETE TÜY TOPLAYICI, KREM, ŞAMPUAN BİLE ALMIŞ…

Valiz, bluetooth hoparlörlü, RGB Led, Tüy Toplayıcı, Diş Macunları, Şampuanlar, Makyaj Temizleme Suyu, Saç Kremi, Saç Sütü, Gözaltı Kremi, Yumurta Çikolata, Marka Çikolatalar, Tatlı Çeşitleri, Kaju ve birçok yiyecek maddesinin olduğu toplamda 52 Bin 360 TL tutan adeta büyük bir ev alışverişi, Gürses tarafından sanki Kayı A.Ş.’ye yapılmış bir alışveriş gibi şirket bünyesindeki Dolmabahçe Kafe’nin kasasından tahsil edildi.

BELEDİYE’DEN SUÇ DUYURUSU!

Şirket ihtiyacına yönelik olmadığı bariz olan, yüksek ücretli kişisel ihtiyaçlarını halkın cebinden çıkan paralarla elde edilen şirket geliri ile karşılayan Ahmet Gürses hakkında Bilecik Belediyesi tarafından Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Yapılan akıl almaz alışveriş listesine dair elimizde belge bulunmasına rağmen, olay ile ilgili yargı süreci başlatıldığı için belgeleri yayınlamıyoruz.

Kaynak: CAFER ELMAS