Meclis üyeleriyle birlikte dimdik durduklarını belirten Subaşı, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:
"Bugün yaşadığımız durum hepiniz zaten bizi canlı yayınlarda izlediniz. 75 gün için koltuk kavgası çıktı. Her şey Bilecik'te çok dengeli giderken, güzel belediyeciliğimiz devam ederken koltuk kavgasıyla birlikte bir istifa gerçekleşti ve seçime gittik. Önemli değil bizler birlikteyiz. Ben buradan partime sizlerin huzurunda birkez daha teşekkür ediyorum. Biz 11 belediye meclis üyesi dimdik durduk. Her zamanki onurlu ve gururlu duruşumuzu da sergiledik. Bugün 75 gün için o kolduğu kaybetmiş olabiliriz hiç önemli değil önemli olan koltuk değildir. Bizler halkın oyuyla yüzde 75 oyuyla 31 mart seçimlerinde sandıktan çıkacağız. Hiçbir şüphemiz yok. Sokaklardayız her zaman olduğu gibi vatandaşlarımızla, halkımızla bir arada olmaya devam edeceğiz. Bilecik'e hayırlı olsun. zaten Bilecikli vatandaşlarımız bu durumu değerlendiriyorlar, onların takdirine sunuyorum."

Subaşı'nın ardından konuşan CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ise, "Bilecik'in ilk kadın belediye başkanını bir kez daha seçeceğiz." dedi.

Başarır, konuşmasının devamında şunları şöyledi:

"Ülkemizin başı sağolsun. 9 evladımızı şehit verdik. ülkeme, ailelerine ve yakınlarına sabır diliyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Dün parti meclisi ve milletvekili arkadaşlarımızla, üyelerimizle adayımızı açıklamak üzere Bilecik'e geldik. Adayımızı onurla ve gururla açıkladık. Ama akşam saatlerinde acı bir haber aldık. Ben isterdim ki bugün bu seçimi erteleyelim. Görüyorum ki İYİ Parti ve AK Partililer için bu daha önemli, 75 gün için bana göre değmezdi ama böyle bir ittifak Bilecik'te yapılmış. İYİ Parti ve Cumhur İttifakı tarafından. Şunu söylüyorum 2019'da bir ittifak yapıldı 3 tane iyi partinin belediye meclis üyesi bizim listelerimizden seçildi ama bugün görüyorum ki oradaki arkadaş Cumhur İttifakının oylarıyla 75 gün için Bilecik'in seçilmiş bir kadın belediye başkanının koltuğuna oturdu.

Hiç önemli değil. Biz 1999'da bunu yaşadık. Sayın Yaşar Tüzün oyları % 66'ya çıkardı. 2019'da İstanbul'da bunları yaşadık, 8 bin fark 808 bin oldu. Burada Bilecikliler Bilecik'in yürekli insanları, kuruluşun ve kurtuluşun şehri Bilecik bir kez daha belediye başkanını seçecektir. Her şey koltuk değil, duruş önemli, ilke önemli, ilkeli olmak önemli. Koltuklar gelir geçer. Bakın dün 9 evladımızı şehit verdik, 9 eve ateş düştü hepimizin yüreği yanıyor. Bir kez daha söylüyorum; bugün Bilecik Belediye Meclis üyelerimiz parti gözetmeksizin çıkıp başsağlığı mesajlarını yayınlayıp daha sonra bu seçim yapılabilirdi, hiçte yapılmayabilirdi çünkü 75 gün sonra seçim var. Olsun canları sağolsun biz büyük bir aileyiz, Bilecik büyük bir aile. Barış içerisinde seçime gideceğiz ve Bilecik'in ilk kadın belediye başkanını bir kez daha seçeceğiz." Kemal ATLAN