Gazetemiz yetkilisi Cafer Elmas’a babası ile ilgili haber yapmasından dolayı silahlı saldırı düzenleyerek yaralayan Ahmet Yasir Beşkardeş’in 6 ay sonra tahliye olması ulusal medyada geniş yankı uyandırdı.

Gazetemiz yetkilisi Cafer Elmas’ın Ahmet Yasir Beşkardeş  tarafından evinin önünde pusu kurulup 4 el ateş edilip 3 kurşunla yaralanmasının ardından, Elmas’ın tedavisi devam etmesinden dolayı Savcılık tarafından iddianame hazırlanmadan, bir mahkeme duruşması dahi görülmeden kasten insan öldürmeye teşebbüs suçundan cezaevinde bulunan Ahmet Yasir Beşkardeş, 6 ayda tahliye oldu.

Cafer Elmas’ı hayati risk oluşturacak boyutta yaralayan Beşkardeş’in 6 ay gibi kısa bir sürede tahliye olması,  yerelde olduğu gibi ulusal medyada da geniş yankı yarattı. Ulusal yayın yapan birçok internet haber sitesinde yer alan haberlerde, Elmas’ın saldırıya uğradıktan sonra yaşadıklarına yer verilirken, ağır sağlık durumuna dikkat çekildi. Elmas’ın, "Aynı saldırı yeniden gerçekleşirse bunun vebalini kim alacak" açıklaması da öne çıkan başlıklar arasında yerini aldı. Başta, Sözcü, Halk TV, İhlas Haber Ajansı olmak üzere; haberler.com, sondakika.com, beyazgazete, haberglobal ve birçok ulusal haber siteleri, Elmas’a saldırı düzenleyen Beşkardeş’in 6 ayda tahliye olmasına geniş yer verdi.

Halk TV’de Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Yeni Bir Sabah programında, Yarın Gazetesi’nin “3 KURŞUNLA YARALANAN GAZETECİYİ KASTEN ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS SUÇU 6 AY MI? İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU? KEMİKLER KAYNAMADAN BU NEYİN TAHLİYESİ?” manşetiyle çıktığı sayısına yer verildi.

Gazeteci İsmail Küçükkaya, “Bir kurşunlama olayı ve ardındaki gelişmeler, Cafer Elmas’ın silahlı saldırıya uğradıktan sonra yaşadıkları. Dün kendisi bana mesaj da attı. “Daha benim kemiklerim bile kaynamadı. Bana saldırıyı gerçekleştiren tahliye edildi” dedi.  Bu haber birçok ajansta da haber olarak yer aldı.” ifadelerini kullandı.

Sözcü TV’de Haber Saati programında, “SİLAHLA SALDIRDI 6 AYDA SERBEST KALDI” başlığıyla Elmas’a yapılan saldırının görüntülerine ve Elmas’ın ‘Can güvenliğim yok’ açıklamasına yer verildi. KORKMAZ KESİK

Editör: Korkmaz Kesik