Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından ‘Önlemini al’ projesi kapsamında iş kazasına yönelik fabrikalarda ve işyerlerine bilgilendirme çalışması yapıldı.  
Bilecik’te 2023 yılı içerisinde her 3 adli olaydan 1’inin iş kazası olduğu bilgisi verildi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından; Bilecik,  Bozüyük, Söğüt, Osmaneli ve Pazaryeri’nde 7 fabrika ve17 işyeri tesisi ziyaret edildi.  Bilecik Emniyet Müdürlüğü tarafından aktarılan bilgilerde şu ifadelere yer verildi: 

G Esjjgdb0 A A S Iz K
“2023 yılında Bilecik ilinde her 3 adli olaydan 1 tanesi iş kazasıdır. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz tarafından iş kazalarının azaltılması, önlenmesi ve farkındalık oluşturmak amacıyla uygulanmaya konulan “Önlemini Al”  projesiyle;

G Esjjg Ob A A E G9J L
İl merkezimiz ve Bozüyük, Söğüt, Osmaneli ve Pazaryeri ilçelerimizde, - 7 fabrikada, - 17 işyeri tesisi ziyaret edilerek, - 41 toplantı seansı düzenlenerek, - 1340 işçi vatandaşımız İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanları eşliğinde bilgilendirilmiştir.”

G Esjji Nb I A A Zv2L

Kaynak: Eyüp KELEBEK