Bozüyük Cihangazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince  bu yıl 5.si düzenlenen Geleneksel Bahar Şenliklerine yaklaşık 3 bin ziyaretçi katıldı.

Şenliklere Bozüyük Kaymakamı Adem Öztürk başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri, siyasi parti temsilcileri, Bilecik başta olmak üzere, çevre il ve ilçelerden gelen misafirler alanı doldurdu.

Mezarlık ziyareti ile başlayan etkinlik, erzak dağıtımı, şehitlerimiz ve büyüklerimizin ruhuna mevlid-i şerif okutuldu. Açılış konuşmalarının ardından çeşitli ikramlar ve yöresel etkinlikler gösterileri gerçekleştirildi. Yöresel sanatçılar konseri, zeybek ve kılıç kalkan gösterileri, yöresel halk oyunları, çocuk eğlence alanları ve sokak oyunları, çuval yarışı, yumurta yarışı, karaoke, zıp zıp gibi oyunlar ile çocuklar doyasıya eğlendi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Serkan Bircan, “Bu güzel faaliyeti hayata geçiren başta Cihangazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı sayın Abdül Ekinay , yönetim kurulu üyeleri ve Cihangazi Muhtarı sayın Hayatî Huylu başta olmak üzere emeği geçen tüm kamu ve Kuruluşlarımıza, Kültür ve Turizm Bakanlığımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.”dedi. EMİNE TÜRKSOY