Semih Şahin ve Selçuk Erdağı’nın yargılandığı, Bilecik Belediyesi'nde yaşanan “rüşvet alma ve rüşvete aracılık etme” dosyası ile Belediye görevlisi 8 kişinin isminin geçtiği “görevi kötüye kullanma” dosyalarının birleştirildiği davanın 7’nci duruşması ertelendi.

Bilecik Belediyesi'nde yaşanan rüşvet operasyonuna ilişkin 6’ncı duruşma 13 Ekim 2023 tarihinde  Bilecik Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmüştü.

Duruşmada, Semih Şahin ve Selçuk Erdağı’nın  yargılandığı rüşvet alma ve rüşvete aracılık etme suçunun yanında “Görevi kötüye kullanma” suçu kapsamında 8 şikayetçi ve 10 sanığın bulunduğu  yeni bir iddianame daha sunulmuş, Belediyede görevli  bürokratlar  H.Ş., G.Ç., H.S., , M.D., Ö.A.  S.Y ile esnaf A.A.’ ve L.Ş.'nin de isimlerinin geçtiği yeni iddianame mahkeme tarafından kabul edilerek dosyaların birleştirilmesine karar verilmişti.

MAHKEME 8 MARTA ERTELENDİ

Birleştirilen 2 dosyanın duruşması bugün (15 Aralık) yapıldı. Duruşmada eski zabıtlar okundu. Heyet değişikliği ve sanıkların mazeret bildirmeleri sonrası bir sonraki mahkeme 8 Mart 2024 tarihine ertelendi.KORKMAZ KESİK

Editör: BETÜL KESİK