Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Mudanya’dan, Cumhuriyetin yönetildiği Çankaya’ya yürüyüş gerçekleştiriyor.  

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında Mudanya Belediyesi ve Çankaya Belediyesi’nin ortak organizasyonu ile “Mütareke’den Cumhuriyet’e 100. Yıl Meşalesi” adıyla gerçekleştirilen yürüyüşte meşale Bilecik’e ulaştı.  Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı da katılarak Başkan Türkyılmaz ve beraberindekilere eşlik etti.

Subaşı, yürüyüşle ilgili yaptığı açıklamada, “Mudanya Mütarekesi ile yakılan Cumhuriyet Meşalesini Ankara Çankaya’ya taşımak üzere Mudanya’dan yola çıkan Mudanya Belediye Başkanımız Hayri Türkyılmaz’a bu kutlu yürüyüşünde Bilecik’te eşlik ettik. Çıktığı bu yolda Hayri Başkanımıza kolaylıklar diliyorum. İlelebet Yaşa Cumhuriyet!” ifadelerini kullandı.

Başkan Türkyılmaz, Mudanya’dan başlayan yürüyüşünde  Nilüfer, Bilecik, Bozüyük, Odunpazarı, Tepebaşı, Seyitgazi, Mahmudiye, Yenimahalle, Çankaya, Sivrihisar, Polatlı Belediyeleri ve Eskişehir ile Ankara Büyükşehir Belediyelerimizin başkanlarıyla güzergah boyunca bir araya gelecek, EMİNE TÜRKSOY