Vali Şefik Aygöl, Bilecik Devlet Hastanesi eski binasının olduğu bölgede yapımına başlanan, Bilecik Merkez Sağlıklı Hayat Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu inşaatlarında incelemelerde bulundu.

İl Sağlık Müdürü Ferhat Damkacı ve teknik personel ile incelemelerde bulunan Vali Aygöl, Bilecik için çok önemli olan bu merkezin 1 Temmuz 2024 yılında hizmete gireceğini ifade etti.

Eski Sağlık Bakan Yardımcısı, mevcut Bilecik Milletvekili Halil Eldemir’in katkılarıyla yapımı gerçekleştirilen Sağlıklı Hayat Merkezlerinde;
Beslenme Danışmanlığı
Kronik Hastalıklar ve Fiziksel Aktivite Danışmanlığı
Kadın ve Üreme Sağlığı Danışmanlığı
Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (Ketem) Danışmanlığı

Ruh Sağlığı Danışmanlığı
Çocuk ve Ergen Sağlığı Danışmanlığı
Tütün ve Madde Bağımlılığı Danışmanlığı
Enfeksiyon Kontrol Hizmetleri
Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Danışmanlığı 
Ayrıca Yaşlı Bireylerimizin fiziksel aktiviteler ile yaşam kalitesi ve bilişsel fonksiyonlarını artıracağı sağlıklı yaşlanma merkezi hizmetleri verilecek.

Proje kapsamında Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu da bulunuyor. Ayrıca Türkiye çapında birkaç ilde bulunan ve mevcut durumda Bilecik’te de de kurulmuş olan ambulansların bakım, onarım ve teknik hizmetlerinin verildiği  İl Ambulans Servisi Başhekimliği Lojistik Merkezi için yeni hizmet alanı da oluşturulacak.

Yatırımın fiziki gerçekleşmesi % 50 olurken temel, beton, çatı imalatları tamamlanmış, duvar imalatları büyük oranda tamamlandı ve, yet kaplaması ile elektrik ve mekanik imalatlar devam ediyor.

Vali Aygöl, inşaat süreci devam eden yatırımların tamamlanmasıyla Bilecik’in Sağlık Hizmetlerindeki fiziki alt yapısının daha iyi hale geleceğini ifade etti. Vali Şefik Aygöl, söz konusu sağlık yatırımlarının tamamlanmasıyla ilgili 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla hemşehrilerimizin hizmetine sunmayı hedeflediklerini söyledi.KORKMAZ KESİK

Editör: BETÜL KESİK