banner566
banner401
banner422

T.C. SÖĞÜT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
T.C.
SÖĞÜT
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2012/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
    Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : BİLECİK İL, SÖĞÜT İlçe, 21/18 Parsel No, KÖYİÇİ Mahalle/Mevkii,
        DEREBOYU Köyü, İMAR PLANI DIŞINDA Bağımsız Bölüm, Ön Cephe 9,90 mt,
        derinliği 6,47 mt olup, 61,30 m2 alana oturmaktadır. İki katlı bahçeli binadır. Bina
        ahşap kerpiç karışımından yapılmış olup yaklaşık     olarak 60 yıl önce yapıldığı
        tahmin edilmektedir. Zemin kat tavan ve duvarlarında kısmen yıkılmalar
        meydana gelmiş kullanılmaz durumdadır. Hayvan damı veya samanlık olarak
        kullanıldığı görülmüştür. Kısmen tavan ahşapları yıpranmış, göçmeler meydana
        gelmiştir. Zemin kata ilave olarak arka cephesine 5,20 mt. Derinliğinde ilave         samanlık-depo yapılmış olup, bunun da çatı ve duvarlarında yıkılmalar vardır.         Birinci kata içerden ahşap merdiven ile çıkıldığında 3 adet oda vardır. Bu             odaların tavan ve tabanlarında çürükler ve çökmeler vardır.  Kapı ve pencereler         çürümüş, kullanılmaz durumdadır. Taşınmaz ekonomik ömrünü doldurmuş,         virane halindedir. Bakımı ve  onarımı mümkün değildir. Enkaz değeri vardır.         Bahçede üç beş yaşında meyva fidanları olup maddi değerleri yoktur.
Adresi        : Bilecik ili, Söğüt İlçesi, Dereboyu Köyü
Yüzölçümü     : 228 m2
Arsa payı     : Hisseli (Tam hisse)
İmar Durumu     : İmar planı dışındadır.
Kıymeti     : 9.779,40 TL
KDV Oranı     : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü     : 26/04/2013 günü 14:20 – 14:30 arası
2.Satış Günü     : 23/05/2013 günü 14:20 – 14:30 arası
Satış Yeri     : Orta Mah. İstiklal Cad. Ertuğrulgazi Pasajı 1 Kat Söğüt İcra Müdürlüğü             Müzayede Salonu Söğüt
.
    Satış şartları:
    1. İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış  giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, K.D.V., 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
    3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi taktirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4. Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için  dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
    6. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve mündarecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/5 Satış sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
    (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri dahildir.                       (B- 114)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner503

banner520

banner620

banner390

banner592

banner510