banner401
banner422

T.C. SÖĞÜT İCRA DAİRESİ

T.C.

SÖĞÜT

İCRA DAİRESİ

2018/18 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇ IK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Bilecik İl, Söğüt İlçe, 3406 Parsel, TUZAKLI Mahalle/Köy, GEMAĞZI

Mevkii, Taşınmaz tapu kaydında bahçe vasfında olup, üzerinde uzun yıllardır tarımsal faaliyet yürütülmemektedir. Sakarya Nehrine kuş uçuşu 170 metredir. Toprak derinliği 50 cm'den fazladır. Taşınmazda taşlılık sorumu bulunmamaktadır. Her türlü makineli tarıma uygundur. Toprak yapısı ve derinliği dikkate alındığında iklim koşullarına bağlı olarak her türlü tarımsal faaliyete

elverişlidir.

Yüzölçümü         : 4.753 m2

İmar Durumu    : Yok , İnşaat tarzı Söğüt Belediyesi imar sınırları dışında kalmaktadır.

Kıymeti                : 79.945,46 TL

KDV Oranı           : %18

Kaydmdaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

1.            Satış Günü          : 29/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2.            Satış Günü          : 26/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri             : Söğüt Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi Belediye Sk. No: 12 SÖĞÜT

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri            : Bilecik İl, Söğüt İlçe, 3351 Parsel, TUZAKLI Mahalle/Köy, GEMAĞZI

Mevkii, Taşınmaz tapu kaydında bahçe vasfında olup, üzerinde uzun yıllardır tarımsal faaliyet yürütülmemektedir. Sakarya Nehrine kuş uçuşu 170 metredir. Toprak derinliği 50 cm'den fazladır. Taşınmazda taşlılık sorunu bulunmamaktadır. Her türlü makineli tarıma uygundur. Toprak yapısı ve derinliği dikkate alındığında iklim koşullarına bağlı olarak her türlü tarımsal faaliyete elverişlidir.

Yüzölçümü: 2.845 m2

İmar Durumu: Yok , İnşaat tarzı Söğüt Belediyesi imar sınırları dışında kalmaktadır.

Kıymeti                :: 47.852,90 TL

KDV Oranı : %18

Kaydmdaki Şerhler: Tapu kaydında olduğu gibidir.

  1. Satış Günü: 29/01/2019 günü 10:10-10:15 arası
  2. Satış Günü: 26/02/2019 günü 10:10-10:15 arası

Satış Yeri: Söğüt Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi Belediye Sk. No:12 SÖĞÜT

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, anırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli

bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-            Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir..(Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutan üzerinden rüçhan haklan vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-            İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklannı özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-            Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katliıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve aynca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi aynca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-            Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-            Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatmı kabul etmiş sayılacaklan, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/10/2018

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner504

banner503

banner402

banner406

banner520

banner390

banner510