banner401
banner422
banner472

T.C. SÖĞÜT İCRA DAİRESİ

T.C.

SÖĞÜT İCRA DAİRESİ

2016/89 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Bilecik İl, İnhisar İlçe, 192 Ada, 8 Parsel, ZAFER Mahalle/Köy, AKKUM

Mevkii, Taşınmazın üzerinde galvaniz malzemeden yapılmış sera bulunmaktadır. Taşınmaz sulanabilir, ulaşılabilir ve verimli Orta Sakarya vadi mevkisinde yer almaktadır. Nadasa bıraklımadan sürekli kullanılabilir

Adresi: Zafer Mahallesi/İnhisar

Yüzölçümü : 5.169,12 m2

İmar Durumu:Yok, İnhisar Belediyesi imar sınırları dışında kalmaktadır.

Kıymeti: 123.180,13 TL

KDV Oranı %18

Kaydındaki Şerhler:Tapu kaydında olduğu gibidir.

1.Satış Günü:23/10/2018 günü 11:30 - 11:35 arası

2.Satış Günü: 27/11/2018 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri:Söğüt Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi Belediye Sk. No: 12 SÖĞÜT

Satış şartları:

1-      İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada taşınmaz üzerinde T.C. ZİRAAT BANKASI ipoteği bulunduğu ve ilgili bankanın 105.000,00 TL’nin altında satsşa muvafakat etmemesi nedeni ile her iki artırmada da satış masrafları ile birlikte taşınmazın 107.000,00 TL'den ihaleye çıkartılmasına, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-      Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-      İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-      Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve miinderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/89 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/09/2018

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner369

banner92

banner504

banner503

banner402

banner406

banner520

banner390

banner510