banner401
banner422
banner472

T.C. SÖĞÜT İCRA DAİRESİ

T.C.
SÖĞÜT
İCRA DAİRESİ
2013/307 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

    Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
    1NO’LU TAŞINMAZIN
    Özellikleri        : Bilecik İl, Söğüt İlçe, 125 Ada No, 39 Parsel No, CUMHURİYET Mahalle/Mevkii, Taşınmaz tapu kayıtlarında 466 m2 alana sahip Avlulu Ahşap Ev olarak görünmektedir. Ancak keşifte evin yıkıldığı, taşınmaz boş arazi olduğu görülmüştür. Taşınmaz Metristepe sokağında yer alıp, 100. Yıl Atatürk İlköğretim Okuluna yakındır.
    Adresi            : Cumhuriyet Mahallesi Metristepe Sokak
    Yüzölçümü        : 466 m2
    İmar Durumu        : Söğüt Belediyesi imar sınırları içerisinde yer alıp, bitişik nizam 4 kat imar izni vardır.
    Kıymeti        : 12.349,00 TL
    KDV Oranı        : % 18
    Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.
    1. Satış Günü        : 03/10/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
    2. Satış Günü        : 07/11/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
    Satış yeri        : Söğüt Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi Orta Mah. Belediye Sokak No:12 Söğüt/ BİLECİK
    Satış şartları        :
    1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
    3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/307 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.          (B-386)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner369

banner92

banner417

banner402

banner406

banner483

banner390

banner404