banner566
banner401
banner422

T.C. SÖĞÜT İCRA DAİRESİ 2019/496 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

SÖĞÜT

İCRA DAİRESİ

2019/496 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

               Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

               1 NO’LU TAŞINMAZIN

               Özellikleri            : Bilecik İl, Söğüt İlçe, 116 Ada, 22 Parsel, AKÇASU Mahalle/Köy, DEĞİRMENALTI Mevkii, Taşınmaz tapu kaydında bahçe vasfında olup, Söğüt ilçe merkezine 13,50 km, Akçasu köyüne 0,65 km kuş uçuşu mesafesindedir. Taşınmazın üzerinde seracılık faaliyeti yürütülmektedir. Sakarya Nehrine 50 metre mesafededir. Toprak derinliği 50 cm den fazladır. Taşlılık sorunu bulunmamakta ve makinalı tarıma uygundur.:

               Yüzölçümü          : 3.213,01 m2

               İmar Durumu      : Yok, İnşaat tarzı Söğüt Belediyesi imar sınırları dışında

                                              kalmaktadır.

               Kıymeti : 123.700,08 TL

               KDV Oranı           : %18

               Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında olduğu gibidir.

               1. Satış Günü      : 25/08/2020 günü 11:15 - 11:20 arası

               2. Satış Günü      : 22/09/2020 günü 11:15 - 11:20 arası

               Satış Yeri             : ORTA MAH. ESKİŞEHİR CAD. NO:20 SÖĞÜT BELEDİYE

                                              BİNASI

               2 NO’LU TAŞINMAZIN

               Özellikleri            : Bilecik İl, Söğüt İlçe, 109 Ada, 48 Parsel, AKÇASU Mahalle/Köy, DEĞİRMENALTI Mevkii, Taşınmaz tapu kaydında tarla vasfında olup, Söğüt ilçe merkezine 13,60 km, Akçasu köyüne 0,70 km kuş uçuşu mesafesindedir. Taşınmazın üzerinde tarımsal faaliyet yürütülmemekte olup, ekili dikili değildir. Sakarya Nehrine 150 metre mesafededir. Toprak derinliği 50 cm den fazladır. Taşlılık sorunu bulunmamakta ve makinalı tarıma uygundur.

               Yüzölçümü          :1.224,37 m2

               İmar Durumu                    :Yok , İnşaat tarzı Söğüt Belediyesi imar sınırları

                                                           dışında kalmaktadır.

               Kıymeti                :24.487,40 TL

               KDV Oranı                          :%18

               Kaydındaki Şerhler           :Tapu kaydında olduğu gibidir.

               1.Satış Günü                      :25/08/2020 günü 11:20 - 11:25 arası

               2.Satış Günü                      :22/09/2020 günü 11:20- 11:25 arası

               Satış Yeri                            :ORTA MAH. ESKİŞEHİR CAD. NO:20 SÖĞÜT

                                                           BELEDİYE BİNASI

               Satış şartları :

               1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

               2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

               3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.             

               4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

               5-  Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

               6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/496 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

               (İİK m.126)

               (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.                                              (B-130)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner503

banner520

banner620

banner390

banner592

banner510