banner419
banner411
banner407

T.C. SÖĞÜT İCRA DAİRESİ 2015/564 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
    

                                                                 T.C
                                                              SÖĞÜT

İCRA DAİRESİ

2015/564 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemi i özellikleri:

1 NOTU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Bilecik İl, İnhisar İlçe, - Köprübaşı

Mahalle/Mevkii, Koyuntu Köyü 1727 Parsel No, Bahçe vasfında taşınmaz. Parsel köy yerleşim alanına uzak, toprak yapısı itibari ile kil- tirdi karakterde, az taşlı, az eğimi %0-1 civarında, sera yapımına uygun olan Sakarya Nehri sınırında, sulanabilir tarım arazisi niteliğindedir. Yüzölçümü         : 7.900 m2

Kıymeti           :94.800,00TL

KDV Oran     :%18

Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydındaki Gibidir.

1.Satış Günü   :21/02/2017günü 14.00- 14:05arası

2.Satış Günü   :21/03/2017günü 14.00-14:05arası

Satış Yeri        :Söğüt Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi/OrtaMh. Belediye Sk. No:12(T. İş Bankası Karşısı)Söğüt/BİLECİK Satış şartlan:

1 -İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci attırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esastis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu attırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakların toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile hale olunur. Birinci attırmada isteki bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci attırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacaktan toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur.

Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) gönü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masraftan alıcıya aittir. Tellâllık Hara, taşınmazın aynından doğan vergiler satış hedefinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarım özellikle faiz ve giderlere dar olan iddialarını dayanağı belgelerle (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu s idi ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve iflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince hale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile halenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale faikı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu terk, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönder tabidir.

6-         Satışa  iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/564 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (B-591)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner369

banner92

banner416

banner417

banner418

banner402

banner406

banner389

banner390

banner404

banner409