banner401
banner422

T.C. SÖĞÜT  İCRA DAİRESİ

T.C.
SÖĞÜT 
İCRA DAİRESİ 
2016/147 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

    Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
    1 NO'LU TAŞINMAZIN
    Özellikleri            : Bilecik İl, Söğüt İlçe, - Ada No, 3378 Parsel No, Köyönü Mahalle/Mevkii, Çaltı Köyü Köyü, -/Zemin/- (Bağ.Böl.No:1) Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina B+Z+2 kattan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yüzölçümü 1009 m2'dir. Kıymet takdiri tarihi itibariyle Bina asansörsüz olup soba ile ısınmaktadır. Bina şehrin İnhisar - Söğüt yolu üzerinde köy merkezine 200 mt mesafede işlek caddesi olan Atatürk Caddesinde bulunmaktadır. Cami ve okullar bölgesine yakın mesafededir. Binanın 1997 yılında tamamlandığı öğrenilmiştir. Daire 4 oda, 1 Salon, Hol, Mutfak, Wc, Banyo ve Balkondan oluşmaktadır. Dairenin 4 cephesi açıktır, her katta 1 daire bulunmaktadır. Odalar, salon ve holün yer döşemesi laminat parkedir. Banyo-Wc seramik kaplıdır. Kapılar amerikan model kapı olup giriş kapısı çelik kapıdır. Banyoda lavabo ve duşa kabin bulunmaktadır.
    Yüzölçümü    :1.009 m2
    Arsa Payı    : 30/106
    İmar Durumu    : Belediye sınırları içerisinde imar planı dışındadır.
    Kıymeti               :100.000,00 TL
    KDV Oranı           :%18
    Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
    1. Satış Günü      : 26/09/2017 günü 14:00- 14:05 arası
    2. Satış Günü      : 31/10/2017 günü 14:00- 14:05 arası
    Satış Yeri        : SÖĞÜT BELEDİYESİ SOSYAL YAŞAM MERKEZİ ORTA MAH. BELEDİYE SK. NO: 12 SÖĞÜT / BİLECİK
    2. NO'LU TAŞINMAZIN
    Özellikleri    : Bilecik İl, Söğüt İlçe, - Ada No, 3166 Parsel No, Elmalı Mahalle/Mevkii,     Çaltı Köyü Köyü, Taşınmaz vasfı bahçedir. Kıymet takdiri tarihi itibariyle üzerinde zirai faaliyette bulunulmamaktadır. Killi tınlı toprak yapısında, meyilsizdir. Elektrik ve şebeke suyu vardır. Taşınmaz Köy yerleşim alanı içerisindedir.
    Yüzölçümü    : 245 m2 
    İmar Durumu    : Belediye sınırları içerisinde İmar planı dışındadır.
    Kıymeti    : 61.250,00 TL
    KDV Oranı    : %18
    Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
    1. Satış Günü    : 26/09/2017 günü 14:15- 14:20 arası 
    2. Satış Günü    :31/10/2017 günü 14:15- 14:20 arası 
    Satış Yeri    : SÖĞÜT BELEDİYESİ SOSYAL YAŞAM MERKEZİ ORTA MAH. BELEDİYE SK. NO: 12 SÖĞÜT / BİLECİK
    Satış şartları    :
    1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
    3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/147 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/08/2017         (B-366)      

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner369

banner92

banner417

banner466

banner406

banner461

banner390

banner404