banner401
banner422

T.C. BİLECİK (SULH HUKUK MAH.)  SATIŞ MEMURLUĞU 2018/4 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: 1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri	: Bilecik, Merkez, Gazipaşa mah. 443 Ada, 2

T.C.

BİLECİK

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

 2018/29 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri            : Bilecik İl, Merkez İlçe, Kepirler Köyü, Köyiçi Mevkii, 146 Ada, 5

Parsel,ev ve avlu vasfinda olup halhazırda boş arsa üzerine taş duvar üzerine beton atılmış prafabrik veya yığma bir yapı için temel oluşturulmuştur.

Yüzölçümü         : 312,91 m2        

Arşa Payı             :tam

İmar Durumu : Köy yerleşik alanı

Kıymeti                :25.618,00 TL

KDV Oranı           : %18

Kaydındaki Şerhler : kayıtlarda mevcut

1.            Satış Günü : 26/04/2019 günü 10:40 -10:50 arası

2.            Satış Günü : 27/05/2019 günü 10:40 - 10:50 arası

Satış Yeri: BİLECİK ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ YANI ESKİ KÜLTÜR SİTESİ

Satış şartları:

1-            İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden; artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve röçhanlı alacaklılar varsa alacakları' 'toplamım ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir, Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamım ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-            .Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktair .kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Teminazın aşağıda iban numarası yazılı banka şubesine yatırılması, Satış peşin para iledir, alici isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli. olan alacaklıların satış tutan üzerinden rüçhan haklan vardır. Gümrök resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan soma gelir:) ş..

İpotek- sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindefö İi^ann| özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ile 'ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden mütcselsilen mesul olacaklardır.  İhale farkı ve temerrüt faizi aynca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil oiıihacâk, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

  1. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği' takdirde iöteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  2. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatmı kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/29 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başımunalan ilan olunur.20/03/2019

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner503

banner520

banner390

banner510

banner563