banner401
banner422
banner472

T.C. +BİLECİK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2017/4 SATIŞ

T.C.

+BİLECİK

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2017/4 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NOTU TAŞINMAZIN

Özellikleri            : Bilecik İl, Merkez İlçe,Pelitözü Köyü, Kavalcıyeri Mevkii, 170 Ada, 4 parsel nolu arsa vasfında , Bilecik Polisevinin tam karşısında Abdülhamit han Bulvarı üzerinde köşe parsel konumunda , Çarşı Merkezine yaklaşık 2,5 Km mesafede , üzerinde 15 adet 50 civarında çam ağaçlan bulunmaktadır.

Adresi:Bilecik ili merkez Bahçelievler mah.Damla sok.

Yüzölçümü:600 m2

Arsa Payı:tam

İmar durumu:ayrık nizam 4 kat konut alanında kalmaktadır

Kıymeti:435.000,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler:kayıtlarda mevcut

1.Satış Günü:30/03/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

2.Satış Günü: 30/04/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri: Bilecik Zabıta Müdürlüğü Yanı Eski Kültür Sitesi

Satış şartlan :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacaklan toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malm tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacaklan toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıç1 isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklilarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul özerindeki ’«aklannı özellikle faiz- ve giderlere dair olan iddialannı dayanağı belgeler ile (i5} gün icüidc dairem:¿e bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları «apu sicil ile sabit olmadıkça naviaşn^'ia.- . bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/02/2018

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner369

banner484

banner92

banner417

banner402

banner406

banner483

banner390

banner404