banner401
banner422
banner472

T.C. BİLECİK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

T.C.

BİLECİK

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

.

                Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

                1 NO'LU TAŞINMAZIN

                Özellikleri                           : Bilecik İl, Merkez İlçe, İstiklal Mah. Ardıçlık mevkii 692 Ada, 3 Parsel, 5 Nolu Bağımsız bölüm olup 3. Katta bulunmaktadır. Zemin+3 adet normal kata sahiptir. Her katta 1 adet daire olup apartmanda asansör bulunmamaktadır. Taşınmaz 323,00 M2 alana sahip olup mesken vasfındadır. Satışı yapılacak meskenin yeni yapıldığı hiç oturan olmadığı, ıslak vitrifiye ve bataryaların olmadığı, taşınmazın duvarları alçı sıva ve boyalıdır. Taban döşemeleri odalarda laminat parke, koridor, mutfak ve balkonlarda seramiktir, ıslak mekanlarda duvarda seramik tabanda fayans bulunmaktadır. Pencere doğramaları pcv, mutfak dolabı ve tezgahının olduğu ancak fırın ve davlumbaz kısmının boş olduğu, banyoda duşakabinin bulunmadığı oda kapılarının Amerikan kapılıdır.

                Yüzölçümü                         : 105,00 m2

                Arsa Payı                             : Tam

                İmar Durumu                    : Ayrık nizam 4 kat konut alanında kalmaktadır

                Kıymeti                                : 136.500,00 TL

                KDV Oranı                          : %1

                Kaydındaki Şerhler         : Kayıtlarda mevcuttur

                1. Satış Günü                     : 27/07/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

                2. Satış Günü                     : 03/09/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

                Satış Yeri                             : Bilecik Zabıta Müdürlüğü yanı Eski Kültür Sitesi -

                Satış şartları       :

                1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamının ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

                2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

                3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

                4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

                5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

                6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 22/06/2018                                               (B-261)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner369

banner92

banner504

banner503

banner402

banner406

banner509

banner483

banner390

banner404

banner510