banner566
banner401
banner422

T.C. BİLECİK İCRA DAİRESİ 2019/3253 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BİLECİK İCRA DAİRESİ 2019/3253 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bilecik tl, Merkez İlçe, 154 Ada. 74 Parsel, YENİKÖYKöyli. Kocabelen

Mevkii, İlgili parselde buğday anızı olduğu, hububat, meyve-sebze ekimine uygun ve köy yolu üzerinde olduğu tespit edilmiştir. Söz konusu parselin özelelikleri gözönünde bulundurularak kapitilizasyon faiz oranın %6 ve orantılı net gelirin 400 TL. olacağı kanaatine varılmıştır. Net gelir/kapitalizasyon x 100=400/0.05x 1000 =8.00TL./m2, Toplam arazinin değereği = 89.829,76 TL. olarak takdir edilmiştir.

Piyasada sahte para olayının artması ve iik.nun 9.maddesi uyarınca teminat miktarı ihale anında veya öncesinde nakit olarak alınmayacak olup, dosya no ve t.c. numarası belirtilmek şartıyla Vakıfbank Bilecik Şubesi 620001500158007290519699 nolu ibana yatırılması gerekmektedir.(aynı doğrultuda bilecik icra hukuk mahkemesinin 2017/11-19 e-k sayılı ihalenin feshi davası ret edilmiş ilamı mevcut olup,mahkemece nakit teminat alınmamasıda uygun bulunmuştur.)iik 114/2.maddesi ve aynı kanunun 124/1. madde hükümleri ve artırma tarzı satış esnasında resen değerlendirilecek ve duruma göre uygulanacaktır.kıynıet takdiri-bilirkişi raporu/fiili haciz tarihi ile ihale arasındaki geçen zaman dikkate alındığında,satılan malda değişiklik varsa ihaleye katılanların bu değişikliği bilerek ve kabul ederek ihaleye girdiklerini peşinen kabııl ederler ve ihaleye pey sürebilirler.herhangi bir değişiklikte müdürlüğümüzün hiçbir sorumluluğu yoktur, bakiye ihale bedelini ödemek için taşınırlarda 7 gün taşınmazlarda 10 güne kadar süre verilebilir, kdv ve damga vergisi ihale bedeli ile birlikte tahsil edilecektir.taşınmaz için aşağıda yazılan m2 miktarı ana taşınmazın tapu kaydındaki toplam m2 miktarı olup, satışa konu taşınmazın kullanım m2 yukarıda belirtilmiştir.

Yüzölçümü : 11.288,72 m2 Arsa Payı : l/l Kıymeti : 89.829,76 TLKDV Oranı : %I8

  1. Şerhler : Güncel Tapu kaydındaki gibidir. \ /-—N
  1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 14:00- 14:05 arası yij| /
  2. Satış Günü : 22/11/2019 günü 14:00-14:05 arası VY Satış Yeri : Bilecik Zabıta Müdürlüğü yanı Eskikültür sitesi yanı BİLECİK. / \\

Satış şartları : ( / \

I- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize I

oildırmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3253 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 1 1/09/2019

M^hm^AVCI İcra Muoür Yardımcısı

/İMİB

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner503

banner520

banner390

banner510