banner401
banner422

T.C. BİLECİK İCRA DAİRESİ 2018/5570 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

BİLECİK İCRA DAİRESİ 2018/5570 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN:Özellikleri : Bilecik İl, Merkez İlçe, 96 Ada, 12 Parsel, İSTİKLAL Mahalle/Köy, Gazipaşa Mevkii, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Adresi:Bilecik İli, Merkez İlçesi, İstiklal Mahallesi, Belediye Sokak No:36 Bodrum kat 6 nolu bağımsız bölüm.Taşınmaz Bilecik İlinin şehir merkezi sayılabilecek bir mevkide konumlanmaktadır. Şehrin ticari yoğunluğu en' ^ük?ek bölgesidir. Taşınmazın bulunduğu mevkii genelde iş yerleri, alışveriş dükkanları bulunmaktadır. Mevkii yıllar itibarı ile ticari yoğunluğun arttığı merkezi bir mevkii olarak görülmektedir. Taşınmazın İlimizin işlek caddelerinden biri olan Şerifpaşa Caddesine cephesi bulunmaktadır. Parselin alanı 74,4İm2 dir. Tapu bilgilerinde ana taşınmaz niteliği altı katlı betonarme apartman olup bağımsız bölüm niteliği depodur. Taşınmaz belediyenin mevcut hizmetlerinden (kanalizasyon, su, elektrik v.b.) yararlanmaktadır. Taşınmaz 74,41 m?>alana sahip parsel üzerinde bodrum, zemin, 4 adet normal kattan oluşan betonarme kagir yapı cinsinde inşa edilen bina içerisinde konumlanmaktadır. Binama bodrum katı depo, zemin katı asma katlı dükkan (bebek eşyası mağazası mağazası) olarak tasarlanmış olup diğer normal katları mesken olarak imal edilmiştir. Binanın her bir normal katında bir adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Söz konusu parsel ara parsel olup iki kenarı yola cepheli durumdadır. Binanın girişi kaldırım üzerinden ve kaldırım kotundan sağlanmakta, giriş Belediye Sokak üzerinden sağlanmakta, dış yüzeyi plastik boya ile boyalı, asansör bulunmamakta, ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Binada ısı yalıtımı amaçlı mantolama yapılmış durumdadır. Kullanım ve bakım durumu incelendiğinde binanın 25 yıllık bir yaşlanma sürecine maruz kaldığı kanaatine varılmıştır.Yerinde yapılan incelemelere göre kıymet takdirine konu 6 nolu bağımsız bölüm; bodrum, zemin, 4 adet normal kattan oluşan bina yapısının bodrum katında konumludur. Bağımsız bölüm bina içerisindeki yerleşim durumu olarak en alt katta bulunmaktadır. Bağımsız bölüm yaklaşık 40m2 kullanım alanına sahip bir adet depo ve bir adet lavabodan oluşmaktadır. Bağımsız depo olarak kullanılabilecek bir durumdadır. Zeminler seramik ile kaplanmış duvarları ise plastik boya ile boyanmış durumdadır. Giriş kapısı ahşap kapı olup iç kapısı yoktur. İçerisinde herhangi bir ısınma tertibatı bulunmayıp elektrik sistemi ve lavabo kısmında bulunan sıhhi tesisatı çalışır vaziyettedir. Bağımsız bölüm keşif tarihi itibari ile depo olarak kullanıldığı görülmüştür.Taşınmazın inşaat değeri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı?nın birim m2 değerleri ile elde edilmiş olup taşınmazın yapı sınıfı 1-B sınıfı depo olarak değerlendirilmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı birim fiyatları ile inşaat maliyeti hesaplanan bağımsız bölümün yaklaşık maliyeti; konumunu ve piyasa koşullarım da değerlendirdiğimiz takdirde 40.000,00 TL olarak takdir edilmiştir.

Piyasada sahte para olayının artması ve iik.nun 9.maddesi uyarınca teminat miktarı ihale anında veya öncesinde nakit olarak alınmayacak olup, dosya no ve t.c. numarası belirtilmek şartıyla Vakıfbank Bilecik şubesi 620001500158007290519699 nolu ibana yatırılması gerekmektedir.(aynı doğrultuda bilecik icra hukuk mahkemesinin 2017/11-19 e-k sayılı ihalenin feshi davası ret edilmiş ilamı mevcut olup,mahkemece nakit teminat almmamasıda uygun bulunmuştur.)iik 114/2.maddesi ve aynı kanunun 124/1. madde hükümleri ve artırma tarzı satış esnasında resen değerlendirilecek ve duruma göre uygulanacaktır.kıymet takdiri-bilirkişi raporu/fiili haciz tarihi ile ihale arasındaki geçen zaman dikkate alındığında,satılan malda değişiklik varsa ihaleye katılanlarrtn bu değişikliği bilerek ve kabul ederek ihaleye girdiklerini peşinen kabul ederler ve\ ihaleye- , pey sürebilirler.herhangi bir değişiklikte müdürlüğümüzün hiçbir sorumluluğu yokturA bakiye jnale bedelini ödemek için taşınırlarda 7 gün taşınmazlarda 10 güne kadar süre verilebilir. Mv ve damga vergisi ihale bedeli ile birlikte tahsil edilecektir.taşınmaz için aşağıda yazılan iii2mniktarı ana taşınmazın tapu kaydmdaki toplam m2 miktarı olup, satışa konu taşınmazın kuUdnım pl2 yukarıda belirtilmiştir.                                                   (             \

Yüzölçümü                   : 74,41 m2 Arsa Payı : 40/280 Kıymeti : 40.000,00 TÜ:*®^ O^anı : %8

İmar Durumu            : İnşaat tarzı Bitişik nizam 6(altı) kat konut+ticaret alanında kalmaktadır.

Kaydmdaki Şerhler : Güncel tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü             : 30/04/2019 günü 13:40 - 13:45 arası

2. Satış Günü             : 30/05/2019 günü 13:40 - 13:45 arası

Satış Yeri                   : Bilecik Zabiti Müdürlüğü yanı Eski Kültür setise/Bilecik

Satış şartları:

1-   İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa aiaid’kfen toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-  Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pe'y akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masraftan alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-   İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarım dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-  Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale, bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-  Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir.ömeği gönderilebilir.

6-  Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve mündereeatım kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5570 Esas sayıli dosya. numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/03/2019

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner503

banner520

banner390

banner510

banner563