banner566
banner401
banner422

T.C. BİLECİK İCRA DAİRESİ 2018/380 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NOTU TAŞINMAZIN

Özellikleri*                  :Satışa konu taşınmaz,Bilecik ili, MERKEZ ilçesi , İstiklal Mah.No:29

Daire:3'de bulunan tapuda Bilecik Merkez ,İstiklal Mahallesi,Edebali Mevkii, 47 Ada 15 parsel zemin Kat 3 nolu bağımsız bölüm numaralı mesken vasfındaki taşınmazın taşıyıcı sistemi betonarmedir.Binada asansör bulunmamaktadır.Konut olarak kullanılan daire; onaylı mimari projesine göre, 100,55 m2 kullanım alanına sahip, giriş/hol, 3 oda, 1 salon, mutfak, Banyo-Wc, 1 adet balkon bölümlerinden oluşmuştur, mahallinde ise doğu cephedeki iki odanın birleştirilerek tek hacim olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Zeminler; salon ve 1 odada laminant parke ,koridor/hol ve 1 oda da halıflex mutfak,wc, banyoda ve balkonlarda seramiktir. Duvarlar; banyo, Wc de seramik diğer tüm bölümlerde saten sıvalı badanalı, tavanlar; tüm bölümlerde sıvalı badanalıdır. Mutfakta mermerit tezgâh, tezgâh altı ve üstü dolapları ile banyoda duşkabin, klozet, lavabo mevcuttur. Daire girişi çelik kapı, iç kapılar ahşap, pencereleri ve balkon kapıları PVC doğramadır. Belediye, Elektrik dağıtım, Telekom, PTT, doğalgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır.Taşınmazın değeri ile ilgili yapılan araştırmalarda, emsal alım satım değerleri, piyasa ahm satım rayiçleri, ilçenin ekonomik durumu, taşınmazın ilçedeki mevkisi, konumu, ulaşım imkanları, parselin cepheleri, imar durumu, yapının mevcut durumu, inşaat teknik özellikleri, değer arttırıcı veya eksiltici unsurları, yıpranması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapı yaklaşık birim fiyatları göz önüne alınıp karşılaştırmalar yapılmış, Borçluya ait 47 ada, 15 parselde 2/14 arsa paylı, zemin kat, 3 nolu mesken nitelikli bağımsız bölümün arsa payı dahil toplam değeri kıymet takdiri yapılan tarih itibari ile 120.000.-TL olabileceği kanaatine varılmıştır.

Adresi                          : Bilecik İli,Merkez İlçesi,İstiklal Mahallesi,No:29 ,Daire:3 Merkez /

BİLECİK

Metin Kutusu: Yüzölçümü
Arsa Payı
İmar Durumu
Kıymeti
KDV Oranı
: 100,55 m2

: 2/14

: Bitişik Nizam 3 (üç) kat konut alanındadır.

: 120.000,00 TL

: %1

Kaydındaki Şerhler : Diğer : 11/08/2014 TARİHLİ YÖNETİM PLANI,AT 3402 SAYILI KANUNUN 22.MADDESİNİN 2.FIKRASININ (a)bendi uygulamasına tabi

  1. Satış Günü
  2. Satış Günü Satış Yeri

: 04/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası

: 03/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası

: BİLECİK ADLİYESİ ÇAY OCAĞI ÖNÜ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamım ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli

bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  1. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi >te«akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
  2. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını

özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.                                                                          .               »

  1. Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  2. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  3. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/380 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 13/03/2020


 

(İİK m.126)________________________

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner503

banner520

banner620

banner390

banner592

banner510