banner401
banner422
banner472

T.C. BİLECİK  İCRA DAİRESİ  2017/455 TLMT.

T.C.

BİLECİK

 İCRA DAİRESİ

 2017/455 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

                Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

                1 NO'LU TAŞINMAZIN

                Özellikleri            : Bilecik İl, Merkez İlçe, 544 Ada, 17 Parsel, İSMETPAŞA Mahalle/Köy, Şehiralanı. Mevkii, 4+Çatı Kat 16 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz betonarme karkas tarzda inşaa edilmiştir. Bina girişi projesine uygun olarak bodrum kattan sağlanmaktadır. Ana binanın giriş kapısı demir doğrama, giriş holü ve merdiven basamakları mermer, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Binada asansör bulunmaktadır. Konut olarak kullanılan dubleks daire; onaylı mimari projesine göre, 130 m2 net kullanım alanına (normal kat:85 m2 çatı kat:45 m2 ), 30 m2 açık teras alanına sahiptir. Normal kat; 1 salon, 2 oda, mutfak, 1 balkon, antre/hol, wc, çatı katı; 2 oda banyo açık teras bölümlerinden oluşmaktadır. Ancak yerinde yapılan incelemede çatı katında mimari projesine aykırı olarak bir adet duş hacmi eklendiği tespit edilmiştir. Bu değişim kullanım alanında herhangi bir değişikliğe sebep olmamıştır. Taşınmazın tüm zeminleri laminant parke, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Banyo ve wc zemini ve duvarı tavana kadar seramik kaplıdır. Banyoda duşakabin ve banyo dolapları takılı durumdadır. Mutfak dolapları mebran, tezgah mermerittir. Çatı kat bağlantı merdiveni ahşap doğramadır. Isınma doğalgaz/kombi ile sağlanmaktadır. Daire girişi çelik kapı,iç kapılar amerikan panel, pencereleri ve balkon kapıları PVC doğramadır. Belediye, elektrik dağıtım, Telekom, PTT, doğalgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapılan araştırmalara vs ye göre taşınmaza arsa payı dahil 190.000,00 TL değer biçilmiştir. PİYASADA SAHTE PARA OLAYININ ARTMASI VE İİK.NUN 9.MADDESİ UYARINCA TEMİNAT MİKTARI İHALE ANINDA VEYA ÖNCESİNDE NAKİT OLARAK ALINMAYACAK OLUP, DOSYA NO VE T.C. NUMARASI BELİRTİLMEK ŞARTIYLA 620001500158007290519699 NOLU İBANA YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR. (Aynı doğrultuda Bilecik İcra Hukuk Mahkemesinin 2017/11-19 E-K sayılı İhalenin feshi davası ret edilmiş ilamı mevcut olup, mahkemece nakit teminat alınmamasıda uygun bulunmuştur.) İİK 114/2.MADDESİ VE AYNI KANUNUN 124/1. MADDE HÜKÜMLERİ VE ARTIRMA TARZI SATIŞ ESNASINDA RESEN DEĞERLENDİRİLECEK VE DURUMA GÖRE UYGULANACAKTIR. KIYMET TAKDİRİ-BİLİRKİŞİ RAPORU/FİİLİ HACİZ TARİHİ İLE İHALE ARASINDAKİ GEÇEN ZAMAN DİKKATE ALINDIĞINDA, SATILAN MALDA DEĞİŞİKLİK VARSA İHALEYE KATILANLARIN BU DEĞİŞİKLİĞİ BİLEREK VE KABUL EDEREK İHALEYE GİRDİKLERİNİ PEŞİNEN KABUL EDERLER VE İHALEYE PEY SÜREBİLİRLER. HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİKTE MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN HİÇBİR SORUMLULUĞU YOKTUR. Taşınmaz için aşağıda yazılan m2 miktarı ana taşınmazın tapu kaydındaki toplam m2 miktarı olup, satışa konu taşınmazın kullanım m2 yukarıda belirtilmiştir.

                Adresi                  : Bahçelievler Mah., Sarmaşık Sk.Sarmaşık Apt. No:19-21 Kat:4+Çatı

                                                 No:16 Merkez / BİLECİK

                Yüzölçümü         :611,00 m2

                Arsa Payı             : 6/62

                İmar Durumu    : Kayıtlarda Olduğu Gibidir.

                Kıymeti                :190.000,00-TL 

                 KDV Oranı          : %18

                Kaydındaki Şerhler : Diğer: Güncel tapu kaydında olduğu gibidir.

                1.Satış Günü      : 17/04/2018 günü 10:30  10:35 arası

                2.Satış Günü      : 15/05/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

                Satış Yeri             : Bilecik Adliyesi, Zemin Kat, Çay Ocağı Önü-Bilecik(Cumhuriyet Mah. Zafer

                                                Sok.)

                Satış şartları       :

                1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

                2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

                3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

                4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

                5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

                6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/455 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmalan ilan olunur.23/02/2018                                                                                                      

                (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.                                                 (B-86)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner369

banner484

banner92

banner417

banner402

banner406

banner483

banner390

banner404