banner401
banner422
banner472

T.C. BİLECİK  İCRA DAİRESİ  2017/395 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

BİLECİK

İCRA DAİRESİ

2017/395 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bilecik İl, Merkez İlçe, 887 Ada No, 1 Parsel No, İSTİKLAL Mahalle/Mevkii, 31 Bağımsız Bölüm PİYASADA SAHTE PARA OLAYININ ARTMASI VE İİK.NUN 9. MADDESİ UYARINCA TEMİNAT MİKTARI NAKİT OLARAK ALINMAYACAK OLUP, DOSYA NO VE T.C. NUMARASI BELİRTİLMEK ŞARTIYLA 620001500158007290519699 NOLU İBANA YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR. (Aynı doğrultuda Bilecik İcra Hukuk Mahkemesinin 2017/11-19E-K sayılı ihalenin feshi davası ret edilmiş ilamı mevcut olup, mahkemece nakit teminat alınmamasıda uygun bulunmuştur.)

Söz konusu taşınmaz Bilecik İli, Merkez İlçesi, Beşiktaş Mah. (Tapu kayıtlarında İstiklal Mahallesi olarak geçmektedir.) Şehit Bulur Cad. No:86/M, 5. Normal katta Daire 31 açık adresinde bulunmaktadır. Yakın çevresinde Şehir stadyumu ve Ertuğrulgazi İlk öğretimi bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım, toplu taşıma araçları ve özel araçlarla sağlanmaktadır.

Taşınmazın konumlu olduğu bina 3 bodrum, zemin ve 6 normal kat olmak üzere toplam 10 kattan oluşmaktadır. Binanın 3. Bodrum katında sığınak, 2. Bodrum, 1. Bodrum, zemin ve diğer normal katlarda ise 4'er adet daire olmak üzere binada toplam 36 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Taşınmazın konumlandığı binanın ana giriş projesine uygun olarak zemin kat mertebesindedir. Binanın giriş kapısı demir doğrama merdiven korkulukları da alüminyum doğramadır, giriş holü ve merdivenleri mermerdir. Binada asansör bulunmaktadır.

Konut olarak kullanılan daire; onaylı mimari projesine göre 110 m2 bürüt, 100m2 net kullanım alanına sahip, giriş / hol, 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo - wc, 2 adet balkon bölümlerinden oluşmuştur. Taşınmazın tüm zeminleri 'şap beton, oda, salon, antre / hol duvarlarının sıvası mevcut, mutfak ve ıslak hacizlerin duvarları sıvasızdır. Mutfakta tezgah, tezgah altı ve üstü dolapları ile banyoda duşkabin, klozet, lavabo montajı yapılmamıştır. Daire girişi çelik kapı, iç kapıları mevcut değildir, pencereleri ve balkon kapıları PVC doğramadır. Belediye, Elektrik dağıtım, Telekom, PTT, doğalgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır. Mevcut haliyle satışa sunulmuş olup müdürlüğümüzün herhangi bir taahhüdü yoktur.

Adresi : Bilecik İli, Merkez İlçesi, Beşiktaş Mah. (Tapu kayıtlarında İstiklal Mahallesi olarak geçmektedir.) Şehit Bulur Cad. No:86/M, 5. Normal katta Daire 31

Yüzölçümü : 3681,17m2

Arsa Payı : 1/100

İmar Durumu : E=2.00 Yençok=24,50 kat konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 83.240,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Güncel tapu kaydında olduğu gibidir

1.Satış Günü : 15/11/2017 günü 14:30 - 14:40 arası

2.Satış Günü : 15/12/2017 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : Çay Ocağı Önü - Bilecik Adliyesi Zemin Kat MERKEZ / BİLECİK

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/395 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/08/2017 (B-372)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner369

banner92

banner417

banner402

banner406

banner483

banner390

banner404